NTV’de yeni dönem

NTV, yeni yayın dönemine yeni binası, yeni stüdyolarında yeni haber kuşakları ve programları ile bugün başlıyor.

16.10.2011 - 13:28

NTV’de yeni dönem

NTV, yeni dönemi yeni binası ve stüdyosunda bugün başlayacak. NTV'nin yeni haber stüdyosunun adı NTV3. Eşi benzeri olmayan “Haber Küpü” ve yeni Doğuş Yayın Grubu (DYG) binası adeta bilim kurgu filmlerini andıran bir mimariye sahip.

En hızlı, doğru ve güvenilir haber için tasarlanan NTV3, geleceğin teknolojisiyle donatıldı. Çünkü NTV'nin yeni döneminde haber, her şeyin merkezinde.

NTV, bu yıl köklerine geri dönüp genlerindeki haberciliği daha da güçlendiriyor. Haber yayıncılığını, izleyicinin ihtiyacını en kapsamlı şekilde karşılayacak standarta yükseltiyor.

Muhabir ve editör kadrolarını güçlendiren NTV, hem içerik hem de görsel açıdan çıtayı çok daha yukarılara taşıyarak, sektöre öncü olmaya devam ediyor.

HER YARIM SAATTE HABER, EKONOMİ VE SPOR
Pazartesi gününden itibaren NTV, yeni akışında her yarım saatte bir haber ekrana gelecek. Ayrıca her kuşakta ekonomi ve spor haberleri de yer alacak.

Oğuz Haksever, Gülay Afşar, Erhan Ertürk, Sonay Dikkaya, Seda Öğretir, Ahmet Arpat, Burcu Koç, Buket Aydın ve Özlem Yurt bu önemli görevi sırtlanacak.

Haber maratonu her sabah 06.00’da Güne Başlarken ile başlayacak, 09.00-13.00 arası Haber Merkezi, 13.00-14.00 Öğle Bülteni, 14.00-17.00 Günün İçinden, 17.00-20.00 Akşam Haberleri, 20.00 Ana Haber Bülteni, 21.00 Bugün/Yarın ve 23.00’de Gece Bülteni haber kuşağı ile devam edecek.

GÜLAY AFŞAR İLE ANA HABER
Yeni dönemde NTV’nin Ana Haber Bülteni’ni Gülay Afşar sunacak. Ana Haber akşam saat 20.00 -21.00 arasında yayınlanacak.

YENİ HABER PROGRAMLARI, YENİ KUŞAKLAR
Deneyimli haberci Ahmet Arpad, Pazartesi’den Perşembe’ye 23.00’da Gece Bülteni ile NTV’de. Günün tüm gelişmelerini aktardığı gibi özel dosyalara programında yer verecek, uzman konuklarını ağırlayacak.

GÜN BOYU EKONOMİ
Yeni dönemde ekonomi “gün boyu” Gökay Otyam’a emanet. Her sabah 09.30’da “Ekonomi Notları”da Mahfi Eğilmez ile güne ışık tutacak Gökay Otyam, gün boyuca her yarım saatte bir yayınlanacak kısa “Ekonomi Piyasaları” programında borsada oluşan değerler, iç ve dış gelişmelerden başlıklar basit ve yalın bir dille ekrana gelecek. Ankara bağlantılarında ise Ahmet Ergen başkentteki gelişmeleri aktaracak.

METE ÇUBUKÇU İLE PASAPORT
Mete Çubukçu, her Salı 22.15’de yeni programı “Pasaport”ta Ortadoğu’dan Avrupa’ya Kafkasya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada güncel siyasi, sosyal, toplumsal gelişmeleri ve hayatları ekrana getirecek, dünya liderleriyle röportajlar yapacak.

MAKAM FARKI EKRANDA
Oğuz Haksever ile Mehmet Barlas, NTV Radyo’da yaptıkları ve dinleyiciden büyük ilgi gören Makam Farkı programını yeni dönemde NTV izleyicileri ile de buluşturacak. Program Cumartesi günleri saat 23.15’de...

NTV KLASİKLERİ İLE DEVAM
Rıdvan Dilmen - Güntekin Onay ile % 100 Futbol, Vedat Milor ile Tadı Damağımda, Saffet Üçüncü - Celal Pir ile 0'dan 100'e, Yekta Kopan ile Gece Gündüz ve Cumartesi, Ahmet Yeşiltepe ile Zaman Yolcusu, Serdar Kılıç ile Doğada Tek Başına, Mirgün Cabas ile Her Yer, Burcu Esmersoy ile EnModa, Tarih Konuşmaları yeni bölümleriyle ekranda olacak.

BELGESEL KUŞAĞI
Akşam kuşağında yer alacak kültür ve sanat programları, kaliteli belgeseller de NTV’nin yeni dönemde farklılaşacağı alanlar olacak. NTV Belgesel Kuşağı, Çarşamba akşamları 22.00 ile 23.00 arasında BBC ve diğer seçkin stüdyoların belgeselleri ve kaliteli yerli yapımlardan oluşacak. İlk belgesel 19 ve 26 Ekim’de iki bölüm yayınlanacak Ekonomanyak...

YENİ YAYIN DÖNEMİ KUŞAKLARI:

06:00 GÜNE BAŞLARKEN (Burcu Koç)

09:00 HABER MERKEZİ (Erhan Ertürk – Seda Öğretir dönüşümlü)

13:00 ÖĞLE BÜLTENİ (Seda Öğretir)

14:00 GÜNÜN İÇİNDEN (Seda Öğretir,Erhan Ertürk, Oğuz Haksever dönüşümlü)

17:00 AKŞAM HABERLERİ (Oğuz Haksever ve Buket Aydın dönüşümlü)

18:30 GECE GÜNDÜZ (Yekta Kopan)

20:00 ANA HABER BÜLTENİ (Gülay Afşar)

21:00 BUGÜN / YARIN (Oğuz Haksever)

22:00 %100 FUTBOL (Pazar)

METE ÇUBUKÇU İLE PASAPORT (Salı)

NTV BELGESEL KUŞAĞI (Çarşamba)

MİRGÜN CABAS İLE HER YER (Perşembe)

BURCU ESMERSOY İLE ENMODA (Cuma)

YAKIN PLAN

23:00 GECE BÜLTENİ (Ahmet Arpat)

HAFTA SONU

10:00 HAFTA SONU ÖZEL PROGRAMI

20:00 ANA HABER BÜLTENİ (Cumartesi - Pazar / Sonay Dikkaya)

20:55 %100 FUTBOL (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi)

22:15 CUMARTESİ (Cumartesi)

22:15 0-100 (Pazar / Celal Pir-Saffet Üçüncü )

23:15 MAKAM FARKI (Cumartesi / Oğuz Haksever-Mehmet Barlas)

TARİH KONUŞMALARI (Pazar)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...