NTV'nin programları sezonu açıyor

NTV’nin akşam kuşağı yeni döneme başlıyor. Yeni ekran, yeni haber kuşakları ve yeni haber stüdyosunun ardından şimdi de NTV klasikleri ve akşam kuşağının yeni programları, yeni stüdyolarında yeni döneme başlıyor.

26.09.2009 - 10:21

NTV'nin programları sezonu açıyor

Ekran görselliğinden programlara, logosundan haber stüdyolarına kadar benzersiz yeniliklerle yeni döneme giren NTV, şimdi de akşam kuşağındaki yenilikleri ekrana sürüyor.

Ruşen Çakır, Nuray Mert, Mustafa Karaalioğlu ve Mehmet Y. Yılmaz ile her salı ağır politika; Mirgün Cabas, çarşamba güncel konular; Müjde Ar, perşembe güzel haberler; Sedat Küçükay, her gece günlük haber yarışma programı; Burcu Esmersoy, her Pazartesi Spor Aşkı ile akşam ekranında yerini alacak.

Mehmet Barlas ve Emre Kongar, yeni dönemde günün meselelerini “Yorum Farkı”nda yüz yüze tartışmayı sürdürecek. NTV Belgesel Kuşağı’nda ise yine benzersiz yapımlar yer alacak.

Can Dündar’ın “Canlı Gaste”si 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren hafta içi alıştırdığı saatte 22.00’de ekrana gelirken, gün Gülay Erdem’in “Gece Bülten”i ile sona erecek.

YENİ PROGRAMLAR YENİ STÜDYOLARDA
Yeni dönem programları, NTV’nin Maslak’ta Doğuş Power Center içinde yer alan yeni, son teknolojilerle donatılmış dev stüdyolarında hazırlanacak ve canlı yayınlarla ekrana gelecek.

Yorum Farkı: Hafta içi her akşam (Saat 19.30)
Spor Aşkı: Pazartesi (20.00)*
Canlı Gaste: 5 Ekim’den itibaren hafta içi her gece (22.00)
Haberin Var mı?: Hafta içi her gece (23.30)
Basın Odası: Salı (20.00)
Günlerin Getirdiği: Çarşamba (20.00)
Güzel Haberler: Perşembe (20.00)
NTV Belgesel Kuşağı: Cuma (20.00)

* Program çok yakında başlayacak.

YORUM FARKI SEZONU AÇIYOR
İki büyük birikim, iki farklı bakış yine aynı ekranda karşı karşıya...

Farklı dünya görüşlerini bilgi birikimleriyle, düzeyi düşürmeden tartışan iki usta gazeteci Mehmet Barlas ve Emre Kongar, 5. sezonun ilk programı ile ekranda.

İkili günün meselelerini yine hafta içi her akşam saat 19:30’da “Yorum Farkı”nda yüz yüze tartışacak.

Türk basının iki ünlü yorumcusu Kongar ve Barlas, yeni dönemde günlük tartışmalardan, vatandaşların sorunlarına, iç siyaseten dış siyasete kadar geniş bir çerçevede gündeme canlı yayında ışık tutmaya çalışacak.

HABERİN VAR MI?
NTV gündemi takip eden izleyicilerini Sedat Küçükay’ın sunduğu yarışmada ödüllendiriyor.

NTV’nin yeni dönem programlarından biri olan “Haberin Var mı?” Pazartesi gecesi başlıyor.

Prof. Sedat Küçükay’ın sunacağı ödüllü günlük haber yarışması hafta içi her gece saat 23.30’da canlı yayınla NTV’de ekrana gelecek.

NTV, gündemi takip eden izleyicilerini ödüllendiriyor. NTV izleyicisinin telefonla katılabileceği yarışmada sorulacak 5 soruyu da doğru yanıtlayan izleyiciler sürpriz hediyeleri kazanacak. Yarışmanın soruları gün boyunca NTV’de ekrana gelen güncel olaylar, kültür ve sanat haberlerinden oluşacak.

BASIN ODASI KAPILARINI AÇIYOR
Ruşen Çakır yönetiminde siyaset bilimci Nuray Mert, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu ve Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz her salı siyaset gündeminin ana başlıklarını tartışıyor...

Farklı görüşlerden kalemlerin tartışacağı programda; Ruşen Çakır, Nuray Mert, Mustafa Karaalioğlu, Mehmet Y. Yılmaz her hafta farklı konukları ile gündemdeki gelişmeleri değerlendiriyor.

Ruşen Çakır yönetiminde bir araya gelen gazeteciler, demokratik açılım çalışmalarından, dış siyasetteki gelişmelere, Ankara’nın sıcak gündeminden, ekonomik politikalara geniş bir çerçevede Türkiye’nin gündemine ışık tutmaya çalışıyor.

GÜNLERİN GETİRDİĞİ
Mirgün Cabas, yeni bir programla ekranda. Cabas, politika dışında kalan ve haftanın en çok konuşulan haberlerini konuklarıyla konuşacak.

Mirgün Cabas ile “Günlerin Getirdiği”, her çarşamba saat 20.00’de ekrana gelecek.

MÜJDE AR GÜZEL HABER VERECEK
Müjde Ar ile “Güzel Haberler” ile NTV ekranına dönüyor. “Haydi Gel Bizimle Ol” programında yaptığı yorumlar ve eleştiriler ile günlerce konuşulan Müjde Ar, şimdi oyuncu Önder Açıkbaş ile birlikte “Güzel Haberler” ile NTV izleyicisiyle buluşuyor.

Haftanın en dikkat çekici haberlerini Müjde Ar ve Önder Açıkbaş üç konuğuyla birlikte değerlendirecek.

Program konuklarını hem zor, hem de eğlenceli bir de yarışma bekliyor!

Önder Açıkbaş, haftanın haberini işaretlerle anlatmaya çalışacak ve program konukları ipuçlarından yola çıkarak doğruyu bulmaya çalışacak.

Eğlenceli oyunlar aynı zamanda programın da neşesi olacak.

KESİNTİSİZ HABER, SÜREKLİ HABER
NTV, yeni ekranında yeni haber kuşakları açarken, yeni program ve isimlerle de ekran güçlendirdi.

NTV’nin yeni yayın akışı 6 haber kuşağına ayrılıyor.

Günün haberleri farklı bakış açılarıyla ilerliyor ve haber kuşaklarını NTV’nin deneyimli anchorları sunuyor…

Her Sabah 07.00’de Burcu Koç’un sunduğu “Güne Başlarken” ile başlayan kesintisiz haber maratonu 09.00’da Erhan Ertürk’ün sunduğu “Haber Merkezi” ve 13.00’te Oğuz Haksever’in “Günün İçinden” programı ile devam ediyor.

17.00’de ise Banu Güven saat 20:00’ye kadar “Akşam Haberleri” ile ekranda geliyor.

Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır’ın haber analiz programı “Yazı İşleri” yeni dönemde de 11.10’da toplanıyor ve yazılı basının gündemini ekrana taşıyor, haber ve yorumlarıyla öne çıkan isimlerle canlı yayında konuşuyor.

Celal Pir, “Yakın Plan” ile hafta içi her gün 15.15’te kılıktan kılığa girerek sorunları ortaya koymaya ve konun muhataplarını, uzmanları, karşıtlarını aynı ekranda buluşturmaya, izleyicilere bilgi aktarmaya devam ediyor.

Vedat Milör yeni dönemde de mükemmel tadların peşinde koşanlar için değişik tadları, mekanları bulacak ve Türkiye’nin önde gelen ahçılarının elinden çıkan özel yemekleri tadacak.

Rıdvan Dilmen, Güntekin Onay, her hafta sonu “%100 Futbol” konuşmaya devam ediyor.

Ali Tezel çalışanları, Sadık Gültekin öğrencileri bilgilendirmeye, soruların cevaplamayı yeni dönemde de sürdürüyor.

NTV klasiği programlar, kültür-sanat gündemi, hafta sonu spor kuşakları, La Liga ve Dünya Kupası Güney Amerika eleme maçları ve MotoGP yarışları yeni dönemde de ekrana gelmeye devam edecek…

KESİNTİSİZ HABER KUŞAKLARI
07.00-09.00 GÜNE BAŞLARKEN (Burcu Kaya)
09.00-13.00 HABER MERKEZİ (Erhan Ertürk)
13.00-17.00 GÜNÜN İÇİNDEN (Oğuz Haksever)
17.00-20.00 AKŞAM HABERLERİ (Banu Güven)
22.00–23:00 CANLI GASTE (Can Dündar)
00.00–01.00 GECE BÜLTENİ (Gülay Özdem)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...