Gazeteci yazar Yavuz Donat'ın da katıldığı törende NTV muhabiri Mehmet Miras'a ödülünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu verdi.

Miras, bu ödüle, 321 kilo metre uzunluğundaki Mersin sahillerinde yaşayan Akdeniz fokları, deniz kaplumbağaları ve Göksu Deltası'ndaki kuş türleri ile ilgili yaptığı haber dolayısıyla layık görüldü. 

Kongre ve Sergi Sarayı'nda ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Eroğlu, çevre haberleri ödülüne sahip olan NTV Mersin Muhabiri Mehmet Miras'ı kutlayarak, "Çevrenin güzelliğini ve olumsuzluğunu ortaya çıkaran NTV Haber Merkezi çalışanlarını ve muhabir Mehmet Miras'ı kutluyorum. Ve kendisini KKTC'ye davet ederek, cennet vatanın yeşil dokususunun tanıtılmasına katkı sağlamasını istiyorum." diye konuştu.

Törende Cumhurbaşkanaı Derviş Eroğlu, Vali Güzeloğlu’na onur plaketi takdim ett.Törene katılanlar arasında Gazeteci Yazar Yavuz Donat, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, KKTC Mersin Konsolosu Zalihe Erden, Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal ile Anadolu Basın Birliği Mersin Şubesi Başkanı Selman Özipek de yer aldı.