Nüfus müdürlükleri seçime kadar açık

Yerel seçimlerde T.C. kimlik numaralı belge gösterme zorunluluğundan dolayı artabilecek değişiklik taleplerini karşılamak için, nüfus müdürlükleri haftasonları da açık olacak.

Anadolu Ajansı 14.03.2009 - 18:16

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 81 il valiliğine bir genelge gönderdi. Atalay, genelgede Yüksek Seçim Kurulu'nun kararını anımsattı.

Karara göre 29 Mart Pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimde oy kullanacak seçmenlerden T.C kimlik numaralı belge göstermeleri istenecek.

Nüfus cüzdanında T.C kimlik numaraları bulunmayanların değişiklik yapması için nüfus müdürlükleri yurt genelinde, seçimlere kadar haftasonları da açık olacak.

Nüfus cüzdanı değiştirme taleplerinin artabileceğini belirten Bakan Atalay, şunları kaydetti: ''Vatandaşlarımızın artan nüfus cüzdanı değiştirme taleplerinin karşılanmasına yönelik olarak nüfus müdürlüklerinde ihtiyacı karşılayacak sayıda nüfus cüzdanı bulundurulması ve Türkiye genelinde tüm nüfus müdürlüklerinin 30 Mart 2009 tarihine kadar cumartesi ve pazar günleri de hizmet verecek şekilde açık tutulacaktır. Bu dönemde valilikler, il ve ilçelerindeki nüfus yoğunluğunu göz önünde bulundurarak mesai saatlerini iş durumuna göre hizmet sunumunda hiçbir aksamaya yol açmadan tüm talepleri karşılayacak şekilde yeniden düzenleyeceklerdir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...