'Numan Bey ya istifa edecek ya da devireceğiz'

Saadet Partisi'nde kongre sonrası kılıçlar çekildi. Genel başkan Numan Kurtulmuş'un listeye almadığı isimlerden Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, yönetime meydan okudu "Numan bey muhterem babamın kontrolünden çıktı. İstifa et yoksa deviririz" dedi.

NTV Haber 15.07.2010 - 12:17

Akşam Gazetesi'ne konuşan Fatih Erbakan, Numan Kurtulmuş'u Erbakan Hoca'ya ve Milli Görüş'e itaatsizlikle suçladı. "Çok üzücü ve acı. Burada kalmayacak" dedi.

Olağanüstü kongreyle parti yönetimini devirmek için delegelerden imza toplandığını açıklayan Fatih Erbakan, Kurtulmuş'un yaptığının Erdoğan'ın AK Parti'yi kurarken yaptığından farklı olmadığını söyledi.

Oğul Erbakan, "Kendilerine yazık oldu. Artık arkadaşlarıyla yeni parti mi kurar bilemem. Doğrusu istifa etmesi. Özür dileyip 'hoca'ya itaat edeceğiz' derse, Numan bey genel idari kurulunda da, İstanbul il teşkilatında da hizmet edebilir" diye konuştu.

Erbakan gelişmeyi babasının nasıl değerlendirdiği sorusuna ise "Bizim kadar heyecanlı davranmadı. O gece normal ibadetini yapıp istirahate çekildi" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...