O amiralin eşi konuştu

Eşi emekli Amiral İlker Güven’i “köstebek” olmakla suçlayan Sunahanım Güven, “Gizli belgeleri sızdırırdı. Genelkurmay isterse anlatırım” dedi.

16.04.2010 - 18:05

O amiralin eşi konuştu

Bir boşanma süreci ve Genelkurmay Askeri Savcılığı’nın soruşturma açmasına kadar giden iddialar. Eşi Emekli Tümamiral İlker Güven'i "Türk Silahlı Kuvvetleri’nin köstebeği olmakla suçlayan" sözleri ile medyanın gündemine gelen Sunahanım Güven, NTV'ye konuştu.

"Genelkurmay Başkanlığı ne zaman çağırırsa ifade vermeye hazırım '' diyen Güven, eşinin "elindeki gizli belgeleri düzenli olarak yaptığı görüşmelerde bazı kişilere sızdırdığını" öne sürdü.

Sunahanım Güven’le NTV Muhabiri Özgür Yılmaz konuştu:

"Bavulu toplarken içinden bir iki parça birşey düştü. ‘Çok gizlidir’i görünce dikkatimi çekti ve birkaçını aldı. Gördüğüm bilgileri de gerekli mercilere bildirdim... Bunları uydurmuyorum. Onları verdim ve bir fotokopisi de bende.

Eşim bu belgeleri kime ve nasıl veriyordu bilemen ama veriyordu. Bunlar elimizde olmaması gereken belgelerdi.

Benim gördüğüm, belli kişilerin özellikleriyle ilgiliydi. Onların belli kararları vardı; gizlidir... O kararlar deşifre edilmişti. Genelkurmay davet ederse gidip bildiklerimi anlatırım.

Hiçbir zaman Ergenekon’la ilgili belgeler demedim. Bunu yansıtmadım ama Deniz Kuvvetleri’ne ilişkin özel bilgilerdi.

Ben bunu özellikle belirtiyorum. Hiçbir zaman, hiçbir komutanın ismini ben zikretmedim. Hiçbir kuruluşun, hiçbir firmanın adını vermedim.

Nakit 5 milyon dolar paramız vardı. Bunların hepsi mahkeme kayıtlarında mevcut...

Bir takım karanlık ilişkiler ve bunların olması normal değil..." İZLEYİN: VİDEO

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...