O bizim 'Hayallerimizin Oğlu'

Şiiri ve sevenlerini yalnız bırakarak 56 yaşında hayata veda eden ayrılan Yusuf Hayaloğlu, yokluğunun 2. yılında Yeniköy'de anıldı.

03.03.2011 - 20:20

O bizim 'Hayallerimizin Oğlu'

Verimli bir ömre iki şiir albümü, iki kitap ve yüzlerce şiir sığdıran Yusuf Hayaloğlu'nun ailesi ve sevenleri, şairi 2. yıldönümünde hüzünle andılar.

Eserleri en fazla Ahmet Kaya tarafından bestelenmiş olan şairin anma töreninde kısa bir konuşma yapan kızkardeşi, Gülten Kaya "O bizim 'Hayallerimizin Oğlu', gülücüklerimizin yaratıcısı, ailemizin en hünerlisiydi. O'nun şiiri ancak bir zenaat ustasının yaratabileceği naiflikteydi. Bu naifliği bu sert hayat kırdı ne yazık ki. Önce O'nu en can arkadaşından, Ahmet Kaya'sından, sonra da bizden ayırdı ne yazık ki. Alışamayacağız.." dedi.

Şiir Emaneti
Şairin orjinal el yazısıyla çoğaltılmış, orijinal el yazısıyla zarflanmış "Hani Benim Gençliğim" adlı şiiri, günün anısına bir araya gelenlere sunuldu. Kızı Hazan Hayaloğlu "Bir şair, sevenlerine ne emanet edebilir düşüncesinden yola çıkarak, babamın şiirlerini kendi el yazısı ile birer birer onu sevenlere emanet etmeye karar verdik. Her yıl dönümünde bir şiiri kendi el yazısı ile paylaşacak, emanet edeceğiz. Böylelikle ondan bize kalan en özel değeri onu seven herkesle paylaşmış olacağız." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...