O da siber saldırı mağduru

Lady Gaga’nın web sitesi SwagSec grubunun saldırısına uğradı. Şarkıcıyı ölümle tehdit eden hackerlar, Gaga'yı 'homofobik' olmakla suçladılar.

Haberler 18.07.2011 - 12:25

O da siber saldırı mağduru

Daily Mirror’ın haberine göre, Lady Gaga'nın birlikte çalıştığı Universal Music’ten yapılan açıklamayla şarkıcının fanlarının kişisel bilgilerinin 27 Haziran’da Lady Gaga’nın web sitesine gerçekleşen saldırıda çalındığı ortaya çıktı.

'HOMOFOBİK' OLMAKLA SUÇLADILAR
Bununla birlikte Universal Music, e-posta adreslerinin, isim ve soyisimlerin çalınmasına rağmen şifrelerin ve finansal verilerin tehlikede olmadığını belirtti. Hackerlar şarkıcıya açıkça ölüm tehdidinde bulunup onu 'homofobik' olarak nitelendirdiler.

Universal “Hackerlar www.ladygaga.co.uk adresinden bir içerik veritabanı dökümünü; e-posta, isim ve soyisim kayıtlarının bir bölümünü aldı. Hiçbir şifre ve finansal veri alınmadı. Saldırıyı çok ciddiye aldık ve kişisel bilgileri daha güvenli bir alana koyduk. Tüm bu değişikliklerden kullanıcılar haberdar edildi” açıklamasını yaptı.

YOUTUBE HESABI DA ASKIYA ALINDI
SwagSec, daha önce de Justin Bieber ve Amy Winehouse’un dahil olduğu Universal sanatçılarını hedef almıştı.

Gaga geçtiğimiz hafta internetle ilgili bir sıkıntı daha yaşadı, şarkıcının resmi YouTube hesabı bir Japon medya şirketiyle telif anlaşmazlığı yüzünden askıya alındı.

Sayfa Yükleniyor...