'O gece dilediğin kadın ol'

Eskiden bir tek yılbaşı akşamı vardı. Tüm dikkat ve özen o geceye gösterilirdi. Günlerce yeni seneye nerede girileceği, o özel davette ne giyileceği tartışılırdı. Ama devir değişti, artık yılın son ayı tümden bir kutlamaya dönüştü. Vogue Türkiye de bu değişime ayak uydurdu, Aralık'a özel bir parti sayısı tasarladı.

'O gece dilediğin kadın ol'

Kışkırtıcı elbiselerin içindeyse ok gibi delen bakışlarıyla süpermodel Jacquelyn Jablonski Aralık sayısının kapağında. Musée Rodin'in bahçesinde Vogue Türkiye için Matt Irwin'in kamerasının karşısında.

Jacquelyn 1992'de New Jersey'de doğdu. Bir kafede çalışırken keşfedildi. 15 yaşındayken Ford Models'la ilk anlaşmasını imzaladı. Vogue, V, W gibi dergilerde yer aldı. Prada, Balenciaga, YSL, Valentino, Chanel podyumlarında yürüdü. Jacquelyn, parti özel sayısında 'O gece dilediğin kadın ol' çekimimizin modeli.

ŞOVUN PARLAYAN YILDIZI
Hadise Türkiye'yi tavladı. Türk müzik sahnesine getirdiği R&B aromalı pop şarkıları ve danslarıyla müzik listelerini salladı. O Ses Türkiye'deki enerjisiyle yarışmanın çıtasını yükseltti. Vogue Türkiye'nin parti özel Aralık sayısında Hadise'yi Alvaro Beamud Cortes fotoğrafladı, Zeynep Üzer yazdı.

Ensendeki dövme çok güzel. Nedir anlamı?
Kendi kanatlarıyla uçan kız... İlk dövmem bu bileğimdeki. Üç kız kardeş yaptırdık. Bitmeyen sevgi anlamına geliyor. Bunu yaptırırken dövmeci Monica tekrar geleceksin demişti. Olmaz demiştim ama doğruymuş, şimdi sekiz tane dövmem var. Hepsini gerçekten düşünerek yaptırdım. Ensemdeki senin beğendiğin dövmeyi Eurovision zamanı yaptırdım. Latince beni yansıtacak bir cümle aradım google'da. Bunu gördüğümde, budur dedim. Kendin başarmalısın. Ekibin, ailen seni yükseltir ama kendi başına uçarsın. O enerji senin içindedir.

Ben çok kötü dans ediyorum. Yarışmaya katılsam kesin seni seçerdim. Beni eğitebilir misin?
Evet!

Nasıl başlamalıyım?
Aynada kendine bak ve kendini beğen. Vücudunu tanı. Müzik açıp, bakışlarınla, vücüt dilinle, biraz kendinle seviş!

ÇEKİM HAKKINDA:
Bir insan üzerine giydiği kıyafetlerle nasıl başka bir karaktere dönüşür? Hadise Maslak P1 stüdyolarında bize bunu gösterdi. YSL tulumla şuh bir kadına, uçuşan Gucci elbisesiyle bir Roman Polanski karakterine benzedi. Moda editörümüz Konca Aykan'ın fotoğrafçı Alvaro Beamud Cortes'le gerçekleştirdiği çekimlere moda direktörümüz Daniela Paudice de katıldı. Hadise çalışması en eğlenceli yıldızlardan. Kendini tamamen bize bıraktı ve çekimin tadını çıkardı. Stüdyoda bütün gün nefis kahkahalarını ve iPod'undan yaptığı yayını dinledik. Yani bol bol Beyonce, Jennifer Lopez, Adele, Britney Spears...

Hadise kah yerlere yattı, kah dans figürlerini yaptı. Çekim yaklaşık altı saat, röportajsa bir saat sürdü. Set saati 08.30'du. Hadise bir gün önce katıldığı Beyaz Show'dan eve 04.00'te dönmesine rağmen çok dinç görünüyordu.

SÜRPRİZLERİYLE SONGÜL ODEN
2012 onun yılı olacak. Umutsuz Ev Kadınları'yla harika bir çıkış yaptı. Şimdi Keşanlı Ali Destanı'yla sahnede parlıyor. Songül Öden, samimiyetiyle hepimizi büründüğü karaktere inandırıyor. İnsan sormadan edemiyor. Esas işi rol yapmak olan birinin samimiyetle arası neden bu kadar iyi olsun?

ÇEKİM HAKKINDA:
Umutsuz Ev Kadınları dizisiyle son birkaç ayın en popüler kadını olan Songül Öden, çılgın gece kulübü Nahide'de Gianluca Fontana'nın karşısındaydı. Normalde partilerle çok haşır neşir olmayan oyuncu bu defa bizim için rol yaptı ve parti kızına dönüştü. İtiraf edelim bu kadar sessiz sakin, mütevazı bir karakterin sabahın ilk saatlerinde gecelerin kadınına dönüşmesi kolay olmadı! Leoparlar, sahne ışıkları, dumanlar derken gece gündüz birbirine karıştı. Prova için mekana gelen drag queen'ler sete renk kattı.

LADY GAGA'NIN İMAJ YARATICILIĞINI YAPAN, FANTASTİK KOSTUM SİHİRBAZI
Çok yönlü çok kariyerli Nicola Formichetti ile Vogue Türkiye Aralik parti özel sayısı için Yaprak Aras röportaj yaptı.

On parmağında on marifet deyimi, onu anlatmak için yetersiz kalır. Tabiri caizse, İsviçre çakısı gibi bir adam Nicola Formichetti. Mugler'nin kreatif direktörü Nicola Formichetti, aynı zamanda Uniqlo'nun ve Vogue Hommes Japonya'nın moda direktörü. Lady Gaga'nın imaj yaratıcılığını da yapan, bu uğurda üç farklı şehirde yaşayan Formichetti, bunca şeyi bir arada yapabilmesini, işini çok sevmesine ve eğlence olarak görmesine bağlıyor, "işim benim için üst üste birçok partiye gitmek gibi" diyor.

DAVETLERİN ÜNLÜ TASARIMCISI
Emilio Pucci'nin başına geldiği 2008 yılından bu yana, satışları katlayarak yıldızları sadakatle Pucci'ye bağlayan Peter Dundas ile Vogue Türkiye için Zeynep Yapar röportaj yaptı.

Dünyanın farklı şehirlerinden büyüleyici kadınlar partiye giderken elbiselerini  Pucci'den almakla kalmıyor, koluna da onu takıyor. Hayatın tadını çıkaran, tasarımları da bunu anlatan özgür ruh, Peter Dundas Vogue Türkiye Aralık parti özel sayısında.

İSTANBUL GECE HAYATININ GİZLİ KAHRAMANLARI İLE MÜKEMMEL PARTİ
956 gece elbisesi, ışıltılı aksesuar, makyaj ve saç önerisi  ile Vogue Türkiye Aralık parti özel sayısı çıktı.

Mercedes'in katkılarıyla 2012 Vogue takvimi herkese hediye...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...