NTV

O geceyi anlattı

NTV Haber

Türkiye

Polis dayağıyla beyninde ödem oluşan Güney Tuna pazar gecesi yaşadıklarını NTV'ye anlattı: 7-8 polis memuru beni darp etmeye başladı. Ellerim arkadan kelepçeli vaziyette çökmüş durumdaydım. Başıma bir sürü tekme yedim.

İstanbul Avcılar'da polis tarafından dövülen ve beyninde ödem, iki bacağında kırık oluşan 21 yaşındaki Güney Tuna'ya Bakırköy Devlet Hastanes'inde, sağlam raporu verildiği ortaya çıktı.

İlişkili Haberler


Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi beyin cerrahi bölümünde tedavisi devam eden ve durumu iyiye giden Güney Tuna, pazar gecesi polisten yediği dayağı hastane yatağında NTV'ye anlattı.

İşte Tuna'nın o gece yaşadıkları...

"Polisleri biraz sakinleştirmeye çalışıyordum biraz öfkelilerdi ama pek işe yaramadı. Ben tam hatırlamıyorum arkadaşlarımın daha sonra bana söylediği işte 'burası kamuya açık bir alan bizim burada oturma hakkımız var' demişim. Gerçekten çevreye rahatsızlık verecek bir üslupta konuşmuyorduk. Bunun ardından iyice sertleşti çok kısa bir süre sonrada tartışma zaten polis memuru ile benim arama dönmüştü daha sonra o polis memuru bana yüzüme doğru bir darbe vurdu. Ben yere düştüm yere düşünce arkadaşlar araya girdi biraz ayağa kalkacak fırsatı buldum ayağa kalktım ardından iki üç darbe daha aldım hepsinde yere yığıldım.

En sonuncusunda hatırladığım bana vuran polis memurunun beni kolumu büküp sürüklediğiydi gözaltına almak için. Diğer polis memuru da arkadaşları araya girmesini filan engellemeye çalışıyordu. Bir süre parkın dışına doğru sürükledi 15-20 metre kadar götürdü bir duvar dibine yasladı yere çökmemi söyledi aynı anda da bir çelme taktı onun etkisi ile sol dizimin üstüne düştüm. Orada kırıldı dizim. Başımı kaldırdığımda 7-8 yunus polis memuru daha gördüm. Arkadaşlarda aynı zamanda gelmişlerdi bizimle birlikte olayı görecek mesafedeydiler. Beni çökerten polis memuru ellerimi kelepçelemişti arakadan, arkadaşlara silahını gösterdi buradan gidin yoksa vururum sizi dedi. Arkadaşlar kortular tabi yürüyerek uzaklaştılar oradan. Bir arkadaş fırsatını bulup o görüntüleri çekmeyi başardı.

Sana vuran tek polis miydi?

O zamana kadar tutuklanan polisti bahsettiğim. Ama daha sonrasında arkadaşların gitmesi ile birlikte orada bulunan 7-8 polis memuru beni darp etmeye başladı. Yere zaten ellerim arkadan kelepçeli vaziyette çökmüş durumdaydım geneli çok hatırlamıyorum da başıma olmak üzere bir sürü tekme yedim. Yaklaşık tam hatırlayamıyorum da 30-40 saniye kadar 7-8 polis memuru tarafından b aşıma tekmeler aldım. Bu arada bir tanesinin engellemeye çalıştığını hatırlıyorum diğerlerini vurmasını. Onun dışındakiler hepsi kafama tekme atıyordu.

Görsen teşhis edebilir misin?

3-4 tanesini ederim.