O hakim yakalandı

Cinayet, gasp ve fidye suçlamaları nedeniyle aranan Hakim Serhat T., İstanbul’da yakalandı. Günlerce parklarda yatan hakimle birlikte ele geçirilen silahın ateşlenmeye hazır olduğu belirlendi.

01.04.2013 - 12:21

O hakim yakalandı

Ankara'nın Keçiören ilçesinde Mustafa Hastürk isimli bankacıyı öldürdüğü iddia edilen Yargıtay Tetkik Hakimi Serhat T.’nin, daha önce de fidye için "adam kaçırma" ve "gasp" olaylarına adının karıştığı ortaya çıktı.

Kayıplara karışan hakimi yakalayabilmek için polis ekipleri seferber oldu. Zanlı hakim, günler sonra film gibi bir operasyon sonucunda yakalandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Serhat T'nin para harcama ihtimaline karşı banka hesaplarını takibe aldı.

Ancak bu girişimi tahmin eden cinayet şüphelisi Hakim Serhat T., otellerde değil, park ve bahçelerde sabahladı. Kredi kartıyla hiçbir harcama yapmayan hakim, seyahatlerinde ise sadece otobüsleri kullandı.

Nakit parası biten zanlı hakimin izine İzmir'de rastlandı. Kentteki park ve caddeler, didik didik arandı. Serhat T., çareyi kenti terk ederek İstanbul'a kaçmakta buldu.

Ankara polisi, katil zanlısının İzmir'den otobüsle İstanbul'a gittiğini tespit edince operasyon için düğmeye basıldı. Cinayet şüphelisi hakim, İstanbul girişinde gözaltına alındı. Zanlıyla birlikte 2 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

Serhat T'nin üzerinde cinayette kullandığı sanılan silah da ateşlenmeye hazır şekilde bulundu.

“Gasp”, “fidye için adam kaçırma” ve “cinayet” şüphelisi hakim, Ankara Emniyeti’nde sorguya alındı.

Hakim Serhat T’nin Çarşamba günü Sincan Adliyesi'ne sevk edilmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...