O Ses Türkiye’de dün akşam güçlü seslerin savaşı vardı. Selin Ataş ile Onur Uğuş, Eren Şenay ile Berkan Taşkın, Erkam Aydar ile Ayda Mosharraf, Ertunç Tuncer ile de Mustafa Bozkurt eşleşti.

AYDA ‘İSYAN’ ETTİRDİ
Canlı yayında Erkam Aydar ile eşleşen Ayda Mosharraf, sırasıyla İbrahim Tatlıses’ten “Beni Benden Alırsan” ve Öykü ile Berk’le ünlenen “Evlerinin Önü Boyalı Direk” adlı parçaları seslendirdi. Erkam Aydar ise Cengiz İmren’in bestesi olan “Ben Olmayınca” ve söz beste Tarkan’a ait olan “Gül Döktüm Yollarını” isimli parçaları seslendirdi. Kıyasıya bir mücadeleye giren Erkam ile Ayda oylama sırasında soğuk terler döktü.

ZOR VEDA
Geceye damgasını vuran bir diğer isim ise geçtiğimiz hafta seslendirdiği “Annem” parçasıyla Hülya Avşar’ı gözyaşlarına boğan Eren Şenay oldu. Berkan Taşkın ile eşleşen Eren Şenay, Sibel Can’ın “And İçelim” adlı parçası ile Selami Şahin’in “Seni Sevmediğim Yalan” isimli parçasını seslendirdi. Öte yandan genç yaşına rağmen güçlü sesiyle jüri üyelerini etkileyen Berkan, Kenan Doğulu’nun “Hançer” isimli şarkısı ile Onur Şanlı’nın sözlerini yazdığı “Agora Meyhanesi” isimli parçayı seslendirdi. Zorlu geçen mücadelenin ardından kazanan isim Berkan oldu.

“ACUN HAYATINDA KİMSEYE BANA YALVARDIĞI KADAR YALVARMADI”
Onur Uğuş ile eşleşen Selin Ataş “Yemin Ettim” ile “Ben İnsan Değil Miyim” adlı parçaları seslendirdi. Onur Uğuş ise “Resimdeki Gözyaşları” ve “Yollarda Bulurum” adlı şarkıları söyledi. Kıyasıya bir mücadeleye imza atan Selin ile Onur karşılaşmasında kazanan isim çok küçük bir farkla Hülya Avşar’ın takımında yarışan Onur Uğuş oldu.

MUSTAFA BOZKURT MU ERTUNÇ TUNCER Mİ?
Murat Boz’un takımında yarışan Mustafa Bozkurt ile Ertunç Tuncer ise nefes kesen bir düelloya imza attı. Ahmet Kaya’ya olan benzerliğiyle ilk günden beri kendisine sadık bir hayran kitlesi oluşturan Mustafa Bozkurt, “Söyle” ile “Ankara’nın Bağları” isimli parçaları seslendirirken, Ertunç; “Yaz Tahtaya Bir Daha” ile “Yerine Sevemem” dedi. Mustafa Bozkurt gecenin sonunda yakışıklı rakibini geride bırakarak finale bir adım daha yaklaştı.