'O üç kişiyi de para için öldürdüm'

İzmir'de işlenen 3 cinayetin katil zanlısı olarak yakalanan Hamdi Ayrı, suçunu itiraf etti. Ayrı, ilk ifadesinde “Öldürdüğüm insanları tanımıyordum. Para için yaptım” dedi.

Haberler 28.04.2010 - 14:25

'O üç kişiyi de para için öldürdüm'

İzmir'den giden bir uzman ekip tarafından Bodrum'da gözaltına alınan ve İzmir'e getirilmek üzere yola çıkarılan zanlı Hamdi Ayrı’nın ilk ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtildi.


Zanlı Ayrı’nın öldürdüğü kişileri tanımadığı ve para için cinayetleri işlediğini söylediği öğrenildi.

Zanlının, öldürdüğü kişilerden aldığı cep telefonlarını sattığı yerlerde araştırma yapıldığı, ancak zanlının sattığını söylediği fiyat ile alıcıların söyledikleri fiyat arasında tutarsızlık bulunduğu için polis yetkililerinin gün içinde kıymet tespiti yapacakları bildirildi.

Zanlının yanında bulunan çantada 600 lira ve 200 dolar bulunduğu da belirtildi.

İZMİR'E GELİŞTE HALK TEPKİ GÖSTERDİ
İzmir'den giden uzman polis ekibi tarafından alınan Ayrı'nın İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne girişi sırasında çevik kuvvet ekipleri ve sivil polisler çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Üzerinde çelik yelek bulunan Ayrı, gazetecilerin cinayetle ilgili sorularına cevap vermedi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü binası önünde toplanan vatandaşlar, zanlı Hamdi Ayrı'ya tepki gösterdi.

Cumartesi gecesinden itibaren ikisi İzmir'in Balçova ilçesinde, biri de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarında 3 kişi başlarından vurularak öldürülmüş, bu kişilerin cep telefonlarıyla çantaları alınmıştı.

ANNE VE BABASI HABERSİZ
Hamit Ayrı’nın anne ve babasının Mardin'in Nusaybin ilçesine bağlı Akarsu beldesinde taziye ziyareti için bulunduğunu, zanlının ailesinden önce İzmir'e taşındığı, 5 yıl önce ailesinin de kente gittiğini belirten vatandaşlar, Ayrı’nın yıl önce İzmir'e gittikten sonra bir daha beldeye dönmediğini ve belde sakinlerince tanınmadığını söyledi.

Ayrı’nın annesiyle babasının olaydan habersiz olduğunu belirten vatandaşlar, ''Aile İzmir'e yaşıyor. Babası şehirlerarası otobüs firmasında şoför olarak çalışıyor. Annesi ev hanımıdır. Onlar da İzmir'de yaşıyor. Annesi, bir akrabasının taziyesi için şu anda köyde bulunuyor. Babasıyla annesinin henüz olaydan haberi olmadı. İkisi de hasta olduğu için şu anda söylemeyi uygun görmedik. Ne olup bittiğini henüz kimse bilmiyor. Yetkililerden işin özünü öğrendikten sonra annesine ve babasına söyleyeceğiz'' dedi.

Belde sakinleri, hala olayın şokunu yaşadıklarını, bu olayın ferdi olduğunu, tüm Mardin'e mal edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...