Alev alan THY uçağındaki yolcular: Yaşadığımıza şükür ediyoruz

Atatürk Havalimanı'na inerken motor bölümü alev alan THY uçağında bulunan yolcular, yaşadıkları dehşet dolu anları anlattı.

Haberler - CHA - Anadolu Ajansı 25.04.2015 - 13:22

Alev alan THY uçağındaki yolcular: Yaşadığımıza şükür ediyoruz

Milano-İstanbul seferini yaparken motoru alev alan Türk Hava Yolları (THY) uçağı, Atatürk Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.

Uçaktan tahliye edilen 97 yolcu, yaşadıklarını gazetecilere anlattı.

Olayın ardından bagajlarını almak için bagaj alım bandına gelen yolculardan Hasan Ali Eryılmaz, uçağın inmeye başlamasından bir süre sonra yere çakılır gibi olduğunu söyledi.

"MASKELER AÇILDI, TELEFONLAR UÇUŞTU"

Daha sonra uçağın tekrar havalandığını anlatan Eryılmaz, "Yaklaşık 10-15 dakika havada tur attık. Uçakta bizlere 'acil duruma geçin', "pozisyon alın' denildi ve beklemeye başladık. Bu şekilde ikinci inişi yaptık. Yaşadığımıza şükür ediyoruz. Uçak inince herkes alkışladı. Maskeler açıldı. Telefonlar havada uçuştu" diye konuştu.

"YERE ÇOK SERT VURDU"

Yolcu Erkan Parmaksız, "İniş esnasında uçak sağ tarafından çok sert bir şekilde yere vurdu. Uçak duramadı ve tekrar havalandık. İkinci iniş, birincisine göre daha iyiydi" ifadelerini kullandı.

"KÖTÜ BİR SESLE İRKİLDİK"

İstanbul'a 4 arkadaşıyla turist olarak geldiklerini ifade eden 39 yaşındaki İtalyan Olga Munoz, "Bizler için kötü bir deneyimdi. Uçak yere çarpınca kötü bir sesle irkildik" dedi.
Bagajlarını alan yolcular, daha sonra havalimanından ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...