Obama'yla dost olmanın en güzel yanı...

CNBC-e'nin sevilen dizisi "CSI: NY"un akıllı dedektifi Hill Harper, Harvard Hukuk Fakültesi'nden tanıdığı Obama'yla dostluğunu NTV'ye anlattı.

Haberler - NTV Haber 08.06.2009 - 20:13

Obama'yla dost olmanın en güzel yanı...

CNBC-e'nin sevilen dizilerinden 'CSI: NY'un zeki adli tıp dedektifi, dünyanın her yerinde öğrencilerle buluşan bir konuşmacı, ödüllü bir yazar, tam bir basketbol meraklısı ve ABD Başkanı Barack Obama'nın yakın arkadaşlarından biri...

Hill Harper, çekimler dışında zamanının çoğunu seyahat ederek geçiriyor. Hedefi, farklı ülkelerde gençlerle bir araya gelip yaşamına ve kariyerine dair deneyimlerini paylaşmak.

Formula 1 İstanbul Grand Prix'sini izlemek için İstanbul'a gelen Hill Harper, Kabataş Erkek Lisesi'nde öğrencilerle buluştu. Harper bu sırada NTV’nin sorularını yanıtladı:

"Arkadaşım Lewis Hamilton, Formula 1 yarışını izlemem için beni İstanbul'a davet edince hemen ‘Evet’ dedim. Gelmişken diğer ülkelerde yaptığım gibi öğrencilere buluşup bir motivasyon konuşması yapmayı arzuladım. Tüm gençlerin parlak bir geleceğe sahip olma hakları var; bunu onlara öğretmek ve kendilerine güvenmeleri sağlamak için kendimi sorumlu hissediyorum. Gençlerle iletişime çok değer veririm o yüzden herkesin bana http://twitter.com/HillHarper adresinden ulaşabileceğini duyurmak isterim.

BAŞKANLIĞINI BASKET OYNAYARAK KUTLADIK
Barack ile Harvad Hukuk Fakültesi’nde aynı sınıftaydık ve 20 yılı aşkın süredir en yakın arkadaşlarımdan biri. Onunla sık sık basket oynarız. Hatta başkanlığı kazandığı gün de zaferi basket oynayarak kutladık. Gördüğünüz kişi tamamen gerçek, yaptığı hiçbir şey şovdan ibaret değil. Tek üzüldüğüm nokta hep ciddi konularla uğraştığı için espritüel yönünün medya önüne pek çıkamaması. Aslında çok komik bir insandır.

İŞİN EN GÜZEL YANI BEYAZ SARAY’A GİTMEK
Barack'ın arkadaşı olmamın en güzel yanı sık sık Beyaz Saray'a gidebilmek, oradaki sanat koleksiyonuna bayılıyorum. Tabii bunun dezavantajları da var. İnsanlar benim aracılığımla ona ne yapması gerektiğini söylemeye çalışıyor. Bu mesajların hiçbirini iletmiyorum, Barack zaten her şeyin üstesinden gelecek güce sahip.

ROLÜM BİZİ YÜCELTİYOR
Yapımcı Jerry Bruckheimer ve başroldeki Gary Sinise'in dizinin popülerliğinde büyük payları var. Bana düşense dizideki en akıllı karakteri, yani Dr. Sheldon Hawkes’i canlandırmak. Diğerleri cinayetleri çözmek için daima bana danışıyorlar. Bu rolü çok seviyorum çünkü geçmişte Amerika'da siyahilere verilen olumsuz rolleren bu yana büyük yol aldığımızı gösteriyor. Oyunculuk kariyerimde sadece bizi yücelten rolleri seçerim.

Sayfa Yükleniyor...