Ocak Ayı Yorumu

Sevgili Okuyucular, burçlarınızda bu ay yaşayacağınız kavramları ve konuları 23 Haziran ve 11 Temmuz arasında ve günlerinde yeniden yaşayacağınızı unutmamalısınız.

03.01.2010 - 18:25

Ocak Ayı Yorumu

Merhabalar,

Kuzey yarımküreye kış geldi. Ocak ayı, ay başından itibaren yoğun soğuk ile birlikte kendini hızla hissettirmeye başladı. Artık kış döngülerinin gelmesi ile birlikte kışı temsil eden Oğlak ve Kova burçlarındaki Güneş ise Kuzey yarımkürede ekliptikteki eğimini gittikçe arttırarak ısısını düşürmeye devam edecek. Ne kadar Aralık ayında Lodos ve sıcak hava dalgalarının etkilerini yoğun yaşamış olsak da, elimizde Ocak ve Şubat aylarının çok soğuk geçeceğini gösteren yoğun Astrolojik görüntüler var. 3 Ocak haftası, 16 Ocak ve takip eden hafta ve 30 Ocak soğuk hava ile ilgili bölgemizde önemli değişimlere sebebiyet verecek.

Yıllık yorumlarımızda da söylediğimiz gibi Ocak ayı, Merkür’ün 14 Ocak tarihine kadar retrograde etkisi ve 30 Ocak dolunayının da etkisi ile birlikte dikkatsizlik ve çeşitli teknolojik cihazlardan kaynaklanan, otobüs, tren, uçak gibi toplu taşıma araçlarında kazaların daha belirgin olacağı bir ay olarak görünmekte.

Ayrıca Ocak başından itibaren provokasyonlara dikkat. Edirne, İstanbul, Ankara, Adana ve Trabzon gibi şehirlerde sosyal gerginlik ve provokasyonlara dikkat.

Unutmayınız ki, Merkür Oğlak burcunda ikilik demektir. Bir taşıtta kaza olduktan sonra kısa bir süre sonra yeniden bir kaza veya o konuda benzer sorunlar olacağını ifade eder. Bunun yanında Ocak ayı ortasından itibaren olmak üzere, halk hareketlerinin yoğunlaşacağı, grevler, sosyal tartışmalar ile ilgili problemlerin ön plana çıkacağı, Uranüs’ün etkileri sebebi ile bazı bölgelerde, enerji nakil istasyonlarında 4 Ocak’tan itibaren sıkıntıların fazla olacağı, 14 Ocak, 15 Ocak, 16 Ocak , 26 Ocak ve 31 Ocak günlerinde de bu problemlerin artacağı görünmekte.

Ekonomide geçici de olsa bazı düzelmelerin yaşanacağı Ocak ayının 11’inden itibaren İMF veya buna benzeyen büyük para kuruluşları ile devletin uzlaşmalar sağlayacağı görünmektedir.

31 Aralıkta başlayan Ay tutulması döngüsü , 15 Ocak haftası Güneş Tutulması döngüsüne kadar daha yoğun olmak ile beraber, bilhassa Ege bölgesi, Kuzey Marmara ve Doğu Anadolu bölgesinde orta şiddetli yer hareketlerine sebebiyet verebilir. Elimizdeki Astrolojik semboller çok ciddi bir deprem olgusu ile karşılaşmasak bile, deprem fırtınalarının halk üzerinde korkutucu etkisi olabilecek kadar etkileyeceğini gösteriyor.

Sevgili Okuyucular, burçlarınızda bu ay yaşayacağınız kavramları ve konuları 23 Haziran ve 11 Temmuz arasında ve günlerinde yeniden yaşayacağınızı unutmamalısınız.

Balık burçlarına ve su gruplarına müjdemiz var. 18 Ocak 2010 tarihinden itibaren 12 yılda bir görünen Jüpiter Balık kavuşumu, bilhassa Balık, Yengeç, Akrep olmak üzere, Boğa, Oğlak ve Başaklar da dahil, pek çok kişiyi doğum horoskoplarında Jüpiter’in bulunduğu mevki ve istikamete göre olumlu etkileyecek pek çok güzel olay beklemekte. Pek çok güzel şeyi üst üste yaşamaya başlayacaksınız. Genişlemenin, büyümenin ,maddi refahın ve şansın gezegeni Jüpiter bu pozisyonuna herhangi bir olumsuz açı ile girmiyor. Etkiler olumlu olacak ama nasıl ?

Bunun anlamı, pek çok yıldan daha verimli, büyütücü ve geliştirici bir dönemin üstte saydığımız burçlar için geldiği gerçeğidir.

Jüpiter, 28 Şubatta Güneş ile kavuşacak. 8 Haziran’da ve 23 Eylül’de enerjisini çok olumlu bir şekilde olmak üzere üstte saydığımız tüm burç gruplarına gönderecektir.

Yeni iş kurmak, çocuk sahibi olmak, evlenmek veya hayat arkadaşını bulmak gibi etkilere imkan veren Jüpiteryen etkiler, hukuksal başarı kazanmak, yabancı bir ülkeden onay almak, arzu edilen otomobile uygun kredi ile sahip olmak veya eğitim hayatında önemli bir dönemin başlaması gibi etkilere fırsat verebilir.

Sevgili Okuyucular, yaşınız 28 ve altında ise ve üstte saydığım burç gruplarından birine aitseniz bu etkileri yaşamanız çok kolay olacak. Yaşınız 28 ve üstü ise ve doğduğunuz anda doğu ufkunda yükselen burç, bu üstte yazılan burçlardan biri ise de aynı etkileri yaşayacaksınız. Ama yaşınız 30, öz burcunuz Balık, yükselen burcunuz Terazi gibiyse bu üstte yazdığım etkileri çok daha minör olarak yaşayacaksınız.

Bireyler ortalama 33 yaşına kadar öz burcunu , 33 yaş sonrasında ise göksel haritada temsil edilen yükselen burçlarının etkilerini gösteren karakter özelliklerini yaşarlar.

İşte Jüpiter’i kullanmak için küçük birkaç öneri ;

Unutmayınız, Astroloji kaderi göstermez. Mevsim ve Astrolojik döngüler, karakterinizin üzerindeki olumlu ve olumsuz motivasyon alanlarını gösterir. Jüpiter ise olumlu bir motivasyon alanının size geldiğini gösterir.

Mesela iş arıyorsunuz. Eğer yetenekleriniz doğrultusunda bir eğitim aldı iseniz, bunları daha fazlası ile değerlendireceğiniz bir döneme gireceksiniz demektir. Ama yeteneklerinizin dışında bir iş ve kariyer ile ilgili çalışmalar yapıyorsanız, bu minör etkiler o zaman bulunduğunuz iş ortamında ancak daha rahat bir süreç geçirmenize sebebiyet verir.

Kendi ile barışık kişilikler, narsizmden uzak, egolarını ikinci plana alabilen kişilerde Jüpiter’in etkileri çok olumlu ve keskindir. Bunun yanında hep bana diyen bir karaktere sahip iseniz, narsist kişilik bozuklukları sizde mevcut ise, sizin dışınızdaki gerçekleri görmeye karşı bir direnciniz var ise, çocukluğunuzdan beri yaşamış olduğunuz soysal kompleksler ve travmalar kişiliğinizin gölge yanlarında patolojik sonuçlar yaratmış ise, Jüpiter size istediğin kadar iyi bir doğum horoskopuna ve açılara sahip olun yardım etmeyecektir. Bu şartlar altında yalnızca kilo alır, en, boy genişlik olarak büyür, mekan içinde olduğunuzdan daha büyük bir kütleye sahip olursunuz.

Eğer paylaşımcı, insanlar ile birlikte olmaktan zevk alıyorsanız, ekmeğinizi kazanırken başkalarına acı vermiyorsanız, ailenizdeki insanlar ile kurduğunuz diyaloglarda her ne olursa olsun karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde iseniz, çalışanlarınıza mobbing uygulamıyor iseniz, üç beş kuruşu düşünerek birlikte olduğunuz insanların refahınızı kısıtlamıyor iseniz, eğer kalbinizin derinliklerinde bir de tanrısal inanç var ise, o zaman ne mutlu size, Jüpiter sizin için geliyor. Hem de 1 yıl değil, 3 yıl devam edecek özel bir Jüpiter açısı tahmin bile edemeyeceğiniz düzeyde büyümenize sebebiyet verecek.

Jung; Jüpiter’i bilinçdışının bilince yönelen iyilik sembolü olarak nitelendirir. Jüpiteri, akli rahatsızlıkların düzelmesi, bireyin gölge yanları ile yüzleşmesi ve içsel sıkıntıların azalması anlamı ile bütünleştirmiştir. Bilinçdışımızdan bilince indirgenen Jüpiter; gülmek, doğa sevgisi, kabulleniş, paylaşım, kendi ile barışma gibi olumlu yönlere sahip olsa da, narsist kişilik yapılarında ve atipik kişiliklerde Jüpiter’in bencillik, egoizm, ben-bilirimcilik, kendini beğenmişlik gibi etkilerin olduğu da bilinmelidir.

Kendi gerçekliğimizi yaşarken , bilincimizin bilinçdışına doğru genişlediğini unutmamalıyız. Jüpiter transitinde yapılacak en önemli şey bilgidir, okumaktır, okuduğunu anlamaktır, doğru yorumlamaktır, seyahat etmektir, gözlemlemek, içinizdeki inanç ile yüzleşmek, kendiniz dışındaki gerçek ile karşılaşmak cesareti göstermektir. Manevi genişlemektir.

Yoksa ben hiçbir Jüpiter’in gelip, tüm hayatınızı baştan aşağı değiştireceğini, mükemmel kadınlar ile evleneceğinizi veya hayalinizin beyaz atlı prensini bulacağınızı söylemiyorum.

Büyük paralar kazanmak, ego dolu lüks yaşamlar yaşamak, güzel kadın ve erkekler ile sevişmek için fırsat yaratmak Jüpiter’in işi değildir. Bunlar ilkel bilincimizin arzularıdır. Eğer geçmişte güzel şeyler yaptı iseniz, zor durumda kalan insanların yanında onlara destek oldu iseniz ve yaşadığınız hayat için gerekli bedelleri ödemek üzere çalışıyor ve hazıra konmuyorsanız ne mutlu ise…. Jüpiter sizin için geliyor..

Saygılarımla..
Uzman Astrolog Oğuzhan Ceyhan
http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...