Odatv sanıklarının tahliye talebine ret

Odatv davasında tutuklu yargılanan gazeteciler Soner Yalçın, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun, tahliye talebi reddedildi.

Odatv sanıklarının tahliye talebine ret

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv davasında Soner Yalçın, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun avukatlarının, TÜBİTAK raporunu gerekçe göstererek yaptıkları tahliye talebini reddetti.

Alınan bilgiye göre, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Soner Yalçın, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun tahliye taleplerini değerlendirdi.

Mahkemenin, tutukluluk durumlarını incelemeye dair verdiği kararda, Odatv ofisinde ve Barış Pehlivan ile Müyesser Yıldız'ın evlerinde yapılan aramalarda el konulan 3 bilgisayarda ele geçirilen dijital belgelere ilişkin TÜBİTAK raporunun mahkemeye ulaştığı belirtildi.

Raporun, sanıklar ve müdafilerinin, söz konusu dokümanların virüs yoluyla bilgisayarlara gönderildiği yönündeki iddialarını doğrulamadığı kaydedilerek, bu haliyle kuvvetli suç şüphesinin sanıklar aleyhine devam ettiği ve tahliye istemlerinin reddi yönündeki kararın oy birliğiyle alındığı belirtildi.

Yalçın, Pehlivan ve Terkoğlu'nun avukatları Hüseyin Ersöz ve Duygun Yarsuvat, geçtiğimiz hafta İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müvekkillerinin tahliye talebine ilişkin dilekçe sunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...