'ODTÜ ayakta'

ODTÜ'lü öğrenciler bugün de birçok sanatçının destek verdiği bir etkinlik düzenledi. Hazırlık binasından stada yürüyen öğrenciler saha içerisinde insan zinciri oluşturarak 'ODTÜ ayakta' yazdı.

27.12.2012 - 14:21

'ODTÜ ayakta'

ODTÜ hazırlık binası önünde toplanan yaklaşık 5 bin öğrenci ve öğretim üyesi, yerleşke içinde bulunan Devrim Stadı'na yürüdü. Pankartlar ve sloganlarla yürüyen grup, diğer üniversitelerden gelen öğrencilerle statta buluştu.


Statta insan zinciri oluşturan öğrenciler saha içerisinde 'ODTÜ Ayakta' yazdı.

Öğrenciler, tribünlere geçerek, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, STK temsilcileriyle öğrencilerin yaptığı konuşmaları dinledi.

Öğrencilere destek için yerleşkeye gelen Pınar Sağ, Grup Gündoğarken ve Bulutsuzluk Özlemi konser verdi.

Sivil toplum örgüt temsilcileri ve siyasilerin de katıldığı eylemde, öğrenciler ODTÜ'deki olayları kınayan üniversiteler aleyhine slogan attı.

Etkinliğe CHP'li milletvekilleri de destek verdi.

GİRİŞTE ARBEDE
Hacettepe ve Ankara üniversitelerinden bir grup öğrenci de, eylem yapanlara destek vermek amacıyla ODTÜ yerleşkesine geldi.

A-1 kapısından yerleşkeye girmek isteyen grup, üniversitenin özel güvenlik görevlilerince durduruldu. Öğrenciler, bir süre İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Eyüp Özveren ile görüşüp, yerleşkeye girmek istediklerini söyledi. Özveren ise içeri alınmayacaklarını belirterek, öğrencilerden dağılmalarını istedi.

Uyarıya rağmen yerleşkeye girmekte ısrar eden grupla girişte barikat oluşturan özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı, öğrenciler barikatı aşıp yerleşkeye girdi.

İçeride, Hacette Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer aleyhine pankart açan öğrenciler, daha sonra sloganlar eşliğinde ODTÜ'de protesto eylemi yapanların yanına gitti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...