Oğlak Burcu iseniz

Oğlak - Koç - Koç'un risk ve heyecan dolu yaşamı sizi çıldırtabilir.

22.03.2009 - 23:50

Oğlak Burcu iseniz

Erkekler İçin..

Oğlak - Koç -

Koç'un risk ve heyecan dolu yaşamı sizi çıldırtabilir. Sırf bu yüzden bile zor zamanlar geçirebilirsiniz. Sizin planlı ve emin çalışmanız, onun hiçbir şeyi tam incelemeden orta yere atılmasıyla çatışabilir. Var olan düzen içinde kendinize yer açmaya çalışsanız da, Koç emir almak konusundaki hoşnutsuzluğunu her daim dile getirip sinirlerinizi bozabilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Daha akılcı ve gerçekçi olan kişi siz olduğunuzdan, Koç'un tezcanlılığını biraz alttan almanız gerektiğinin de farkına varabilirsiniz. Diğer taraftan, özellikle maddi risklere girmesini engellemelisiniz. Birikimlerinizi bir anda tüketebilir. Ona, girişim yapmadan önce planlamanın ve analiz etmenin faydalarını anlatma gerekliliğinin farkına varmalısınız.

Oğlak - Boğa - Hemen hemen her konuda uyuşursunuz. Düşünceliliğiniz, estetik sevginiz ve sükunet isteğiniz karşı tarafça da paylaşılacaktır. Boğa, evi huzurlu kılmak için sizin de onayladığınız hamlelerde bulunacaktır. Pahalı hediyelerinizle çok mutlu olacaktır.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Sadakate ve güvenilirliğe önem veren kişiler Boğalar ile genelde iyi anlaşabilse de, onun öfkesini de yabana atmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Öğrenmeniz gereken, onu nelerin çileden çıkaracağı ve bunlardan nasıl kaçınacağınızdır.

Oğlak - İkizler - İkizler sizin aksinize hareket peşinde koşsa da, ciddiyetinizin yerini gevşekliğe bırakmasını sağlayarak sizi rahatlatabilir. Kendinizi devamlı olarak dönüştürmeniz, İkizler'in çok hoşuna gidecektir. Hayatınıza getirdiği yenilikler sayesinde hayalini kurduğunuz ilerlemeyi de gerçekleştirebilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

İkizler, hareket ve iletişime hava kadar ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını tatmin etmek zorunda olduğunuzu öğrenmeniz gerekiyor. Enerjikliği ve oradan oraya hoplayıp durması ilk başta başınızı döndürebilir ama buna alışmaya çalışın.

Oğlak - Yengeç  - Ya birbirinizi tamamlayacaksınız ya da kısa sürede ilişkinizi bitireceksiniz. Yengeç, çalışmaktan bir türlü ilgilenemediğiniz evinizi derleyip toplayabilir. Sizin geçmişe duyduğunuz bağlılığı paylaşır ve köklerinizle ilgilenmek konusunda yardımcı olabilir. Kendisi de çalışkan olduğundan çok çalışmanızı anlayabilir ama duygusal yönü ağır basarsa surat da asabilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Geçmişe fazlasıyla bağlı olmasını anlayışla karşılamayı, hassaslığı yüzünden yoğun olarak beklediği ilgiyi vermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Duygusal açıdan tatmin olmazsa size de anlayış göstermeyi kesecek ve küsecektir.

Oğlak - Aslan  - İkiniz de şıklığınıza ve sosyalliğe önem verirsiniz. O kişiliğinizi renkelendirebilir, siz de ona para konularında nasıl hareket etmesi gerektiğini öğretirsiniz. Tam olarak uyumlu sayılamasanız da, aynı aktiviteleri farklı amaçlarla yürüterek birlikteliğinizi sürdürebilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Aslan'ın pratiklikten yoksun olmasını, adaptasyon sorununu ve parayı saçmasını horgörmek yerine, kendisine nasıl esneklik ve hesaplılık gibi özellikler katabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. İnatçılığını belki de onu överek aşmalısınız.

Oğlak - Başak  - İş için yaşayan iki kişi birbirini yemeden rahatça geçinecektir. Plan yapma ve bu planlarını gerçekleştirme kabiliyetleriniz aranızdaki uyumu sağlayan başlıca faktör olabilir. İkinizin de görev, sorumluluk ve kural bilinci gelişmiştir ve Başak'ı birçok burç için çekilmez yapan özellikler, size çekici gelecektir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Başak arada sırada işe çok vakit ayırdığınızı fark edecek ve sizi özel hayatınıza çekmeye çalışacaktır. Direnç göstermemeli, yeri geldiğinde işlerinizi biraz askıya almayı öğrenmelisiniz.

Oğlak - Terazi  - Öz burçlarınıza bağlı olarak uyumlu olduğunuz pek söylenemez. Yine de, ikiniz de son derece ve sosyal enerjiksiniz. Onun geniş çevresi sayesinde siz de değişik ortamlarda boy gösterebilirsiniz. Zarafeti ve hoşluğunu beğeneceğiniz gibi, insanların önünde onunla gurur duyarsınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Sizi sürekli yanında istemesine anlayış göstermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Hep yanında olmanız mümkün olmasa da, ihmal edildiğini düşünmesini engelleyebilirsiniz. Yaptığınız işlere sadece kendi aklınızı değil, Terazi'nin kurnazlığını da katmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede hem o memnun olacak, hem de siz, işinizle ilgili de olsa, ona daha fazla vakit ayırabileceksiniz.

Oğlak - Akrep  - Sizin sağduyunuz, onun delice tutkularını dengeleyebilir ve ilişkinizde aşırılık değil, gerçek bir doyum yaşayabilirsiniz. Parasal konularda isabetli tercihler yaptığı gibi, sezgileriyle de iş hayatınızda yol gösterici olabilir. Bütün sırlarınızı ona açabilir, içinizdekileri boşaltabileceğiniz bir dost olarak da görebilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Siz daha sağduyulusunuzdur; Akrep'in inat ettiği konularda esneklik göstermeyi öğrenmeniz gerekebilir. Onu kendi fikrinizi kabul etmeye zorlarsanız sokulabilirsiniz. İçine kapanmasını da kişisel olarak algılamayın ve onu kendi haline bırakarak işinizin başına dönün.

Oğlak - Yay  - Devam etmesi zor olan bir ilişkidir. O iyimser, siz gerekçisiniz. Siz bir yere takılıp çalışmakla vakit geçirirsiniz, o ise keşfe çıkmayı ister. O teoriler üretmekle meşguldür, siz ise kanıtlanmış yöntemleri uygularsınız. Tüm bunları dengelemeyi başarırsanız, her bakımdan verimli ve tatmin edici bir ilişki yaşarsınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Onun iyimserliğini eleştirmemeli ve sürekli bir yerlere seyahat edip bazı şeyleri araştırmasını hoş görmelisiniz. Onu kendinize benzetmek için kısıtlamaya kalkarsanız, arkasını döndüğü gibi gidebilir. Patavatsızlığını da anlayışla karşılamaya çalışmalısınız.

Oğlak - Oğlak -  Başarılı olma dürtünüz aşkınızı bastıracağından sürekli işinizle ilgilenip birbirinize vakit ayıramayabilirsiniz. Bu yüzden romantizm yaşayamayabilirsiniz ama anlaşmazlıklar da yaşamazsınız. Paylaştığınız sorumluluk duygusu ve hesaplılık, sizi büyük krizlerden koruyacaktır.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Yoğun işlerinizin arasında kendinize gelip birlikte vakit geçirmeyi veya bir yerlere gidip eğlenmeyi ve dinlenmeyi hatırlamanız gerekiyor. Sizi frenleyecek kimse olmaması, kısa sürede kendi kendinizi tüketmeniz ve yorgunluktan bitap hale gelmenize neden olacaktır.

Oğlak - Kova  - Sizin gelenekçiliğinizle onun asiliği çatışabilir. Geleceğe yönelmiştir ve ne geçmişle, ne de gelenekle ilgilenir. Topluluk idare etmekte başarılı olan Kova, ikili ilişkilerini önemsemez. İşinizden başınızı kaldırdığınız zamanlarda sevgi gösteren birini ararsınız ama Kova'yı asla karşınızda bulamazsınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Şefkat, ilgi ve yakınlık gibi özellikleri Kova'da pek bulamayacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Onu rahat bırakarak devrimci fikirlerini dinlenmeyi deneyebilirsiniz. Belki de size, işinizde çığır açmanıza yarayacak fikirler sunabilir. İlişkinin uzun ömürlü olmasını, sizin yaklaşımlarınız belirleyecektir.

Oğlak - Balık - Mantığınızla Balık'a biraz gerçeklik katabilirsiniz. Sosyal hırsınıza ve kazanma azminize ilgi göstermeyecekse de, esnek olduğundan uyum sağlayabilir. Sıcaklığı sizi memnun edecektir. İş ortamınızın yarattığı gerginliği Balık'tan daha iyi kimse alamaz. Çok çalışmanız yalnız kalmasına sebep olursa kırılabilir. Çalışmanızın karşılığı olan parayla ona pahalı hediyeler alarak kendisini ne kadar çok sevdiğinizi gösterebilirsiniz. O bunların maddi değil, manevi değerleriyle mutlu olacaktır.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Ona her ne kadar gerçekçiliği öğretmeye çalışsanız da, hayal dünyasını beslemekten vazgeçmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Onu cesaretlendirmek, tatlılıkla konuşmak, sahip olduğu ve sizin de hayran olacağınız yetenekleri ortaya çıkartacaktır. Onun dünyası ikinize de yeter; sizi içeri almak isterse, gerçekçiliğinize kanıp da sakın girmemezlik etmeyin. Sizi dinlendirici bir yolculuğa çıkartacaktır.Kadınlar İçin..

Oğlak – Koç Koç çok hareketlidir ve gereğinden fazla risk alıp gözüne kestirdiği her işe planlamadan girişir. Bu sizin içinizde tedirginlik yaratabilir. Sizin gelenekselliğiniz ve Başak kadar olmasa da belli kurallar ve kanıtlanmış yöntemler doğrultusunda hareket etmeniz de onun hoşuna gitmeyecektir. İşlerinize gömüldüğünüzde onu rahat bırakacak olmanız olumlu bir nokta gibi görünse de, ilişkiyi devam ettirebilmek için zıt yönlerinizi dengelemelisiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Koçu nasıl frenleyeceğinizi ve planlı hareket etmeye başlamasını sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Bunu zorlamayla yapmaya kalkarsanız sonuç alamazsınız. Gerçekçi yapınızla düşünmeden girişilen işlerden ne tip olumsuz sonuçlar doğacağı hakkında senaryolar üretirseniz, her ne kadar riskleri sevse de, biraz daha temkinli davranmaya başlayabilir.

Oğlak - Boğa İki sakin, sessiz ve huzur isteyen burç birbiriyle uyuşacaktır. Boğa, ani dürtülerle hareket eden bir burç değildir ve sizin detaylı planlarınıza uymaktan mutluluk duyacak, hatta bu şekilde güvenlik de hissedecektir. Evinizi istediğiniz gibi huzur ortamı haline getirecektir. Onu fazla zorlamayacağınız için, öfkesiyle de herhalde karşılaşmayacaksınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Bazı konularda kendi kafanızın dikine gittiğinizi kabul edin. Eğer bu konulardan biri Boğa’ya ters geliyorsa, onu ikna etmeye çalışın ya da siz vaz geçin. Öfkeli bir Boğa kurduğunuz bütün düzeni bir anda altüst edebilir.

Oğlak - İkizler İkizler hareketli, canlı ve neşeli kişilerdir. Onun bu özelliklerinin kendinizinkilerle çatıştığını düşünmek yerine, sizi o yoğun temponuzun başından kaldırıp biraz dinlenmenizi sağlayan faktörler olduğunu görebilirseniz, iyi bir ilişki yaşayabilirsiniz. Siz onun yaşamına program getirebilirsiniz. O da sizi rahatlatacaktır. İşinizi ne zaman kesinlikle terk etmemeniz gerekeceğini açık açık söylerseniz, uyum sağlama yeteneği sayesinde rahat bırakılmanız gerektiği zaman sizi rahat bırakacak, isteğinize saygı gösterecektir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Onun işinize ayırdığınız bol vakte anlayış göstermesini beklerken, siz de onun hareket ve iletişim ihtiyaçlarını gidermesine engel olmayın. O size uyum sağlarken, sizin de bazı fedakarlıklar yapmanız gerekecektir. Onun hareketliliğine alışın ve o oradan oraya koştururken, hızına yetişemeyecek olsanız da, ara sıra yanında olmaya özen gösterin.

Oğlak - Yengeç Zıt yönleriniz ya dengelenecek ya da çatışacaktır. Bunu da duygusal Yengeç’in değil, daha mantıklı olan sizin hareketleriniz belirleyecektir. Geçmişe ilgi duymak, huzurlu ev ortamını arzulamak, çalışkan olmak gibi ortak özellikleriniz olsa da, onun birden doğan duygusal ihtiyaçlarını gidermek için iş programınızı sık sık bölmek zorunda da kalabilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Ortak yönleriniz olsa da, Yengeç bu ortak yönler konusunda sizden daha hassastır. Siz bazı öncelikleriniz konusunda nerede duracağınız bilseniz de, Yengeç uçlara kayabilir. Buna anlayış göstermeli, ona sağduyu kazandırmaya çalışmalısınız. Ancak bunu da yumuşaklıkla yapın. Sertlikle karşılaştığında hemen çocuk gibi küsecektir.

Oğlak - Aslan İkiniz de görünümünüz konusunda titizsiniz. Aslan bunu gösteriş için, siz ise elit kesimlerin arasında göze batmamak için yaparsınız. Aslan öne çıkmak için, siz ise elit insanlarla bir arada bulunmak için sosyal ortamlara girersiniz. Amacınız ne olursa olsun, bunlar ortak yönlerinizdir. Amaçlar farklı olsa da, faaliyetleriniz benzer olacaktır. Birçok işi birlikte yapabilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Aslan’a nasıl daha çok tutumlu ve daha az gösterişli olunacağını öğretmeniz gerekiyor. Siz parayı biriktirmek ve zor günlere saklamak için kazanırsınız, o ise harcamak için. Bu konuda bir ortak nokta bulup bulamamanız, ilişkinizin gidişatını belirleyen en önemli etken olabilir.

Oğlak - Başak İki çalışkan ve titiz kişi, birbiriyle uyum sağlayabilir. Siz de Başak gibi derinlemesine düşünmek ve kuralların gerekliliğine inanmak gibi özelliklere sahipsiniz. Tek sorun, kurallarla birbirinizi fazla sıkmaktan kaynaklanabilir. Yine de, asi yönleriniz olmadığı için, işi tadında bırakırsanız sorun çıkmayacaktır. Önem verdiğiniz kurallara uyma, titiz çalışma ve tutumluluk gibi özellikleri Başak’ta bulacaksınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

İşlerinize ara vermeyi öğrenmelisiniz. Başak size mola verdirtmek için uğraşacaktır. Buna kızmayın, sadece sizin iyiliğinizi düşünüyor ve biraz dinlenmenizi istiyor.

Oğlak - Terazi İki sosyal ve enerjik burcun ilişkisi son derece uyumlu olabilir. Sizin girmek istediğiniz elit sosyal ortamlara Terazi de çekilecek, buradaki kibar davranışları ve zerafeti ile kendisiyle gurur duymanızı sağlayacaktır. Ayrıca onun çevresi sizden daha geniştir, sizi hoşunuza gidecek insanlarla tanıştırabilir. Mantıklı doğası sayesinde duygusal ihtiyaçları fazla ön plana getirmeyecek, işlerinizi bölmeyecektir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Terazi duygusal olmasa da, bir birlikteliğin bireysel olarak yaşanmasına da karşıdır. Özellikle de sosyal faaliyetleri sırasında onu yalnız bırakmamayı öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca eğlenceyi de çok sever; iş saatlerinizi biraz kısaltmanız gerekebilir. Onun size kazandıracağı adalet duygusu, kurnazlık ve büyük zerafeti reddetmeyin.

Oğlak - Akrep Birbirinizi çok iyi dengeleyebilirsiniz. İki çok hareketli olmayan ve kendi işleriyle ilgilenen, kendine yeten burç olduğunuz için, birbirinizi fazla sıkmayacaksınız. Akrep bazen uçlara kayar, sizin dengeli doğanız ona da bir denge kazandırabilir. Her türlü sıkıntınızı dinlemek için yanınızda olacaktır. Kafanızın karıştığı zamanlarda size yol gösterecek iyi bir dost olabilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Akrep’in inat ettiği konularda siz de Oğlak inadı gösterirseniz, hiçbir yere gidemezsiniz. Gerçekçiliğinizi kullanıp biraz daha esnek olun veya ona inadının yersiz olduğunu, kuyruğunu sallamaya başlamasına neden olmayacak bir şekilde anlatın. Akrepler mantıktan tamamen yoksun değildirler, bu nedenle ona ulaşmanız zor olmayabilir.

Oğlak - Yay Hareketli, dürtülerle hareket eden ve optimist Yay ile durgun, planlı ve bazen karamsarlığa kaçan bir gerçekçiliğe sahip olan Oğlak, ilişkilerinde ya çok zorlanır, ya da kısa sürede birbirlerini dengelerler. Siz onun hareketlerini, özgürlüğünü kısıtlamadan planlamayı ve daha gerçekçi düşünmesini; o da sizin bazı şeyler üzerinde sadece yeteri kadar düşünmenizi ve geleneksel metotlar yerine ara sıra yenilikler denemenizi sağlarsa, ilişkinizi daha rahat yürütürsünüz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Yay’ın sizin gibi bir yere kapanıp sürekli çalışmasını beklememelisiniz. Siz nasıl ofisinize kapanıyorsanız, o da sürekli dışarılarda birşeylerin peşinde olacaktır. Birbirinizi rahat bırakmayı öğrenmelisiniz. Ayrıca ilişkinize biraz da romantizm katabilirseniz, herşey çok daha yumuşak ilerleyecektir.

Oğlak - Oğlak Karşınızda sizin gibi biri var. Ancak bu sorun doğurabilir. Büyük hedeflere ilerleme konusundaki kararlılığınız nedeniyle, ilişki yaşamanıza rağmen birbirinizi pek göremeyebilirsiniz. Yine de bu kişi, işlerinize karışmayacak, sizden duygusal teselliler beklemeyecek, sizi kolunuzdan tutup istemediğiniz ortamlara sokmaya çalışmayacaktır. Düşünce yapılarınız benzer olduğundan, sizin takıldığınız yerde karşınızdaki kişi uygun bulacağınız çözüm yolunu önerebilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Birinizden birinin mola vakitleri belirlemesi gerekiyor. Ara sıra işinizin başından kalkmanız, dinlenmeniz şart. Sadece sosyal statü veya iş kovalamak için değil, eğlenmek için de sosyal ortamlara girmelisiniz. Ayrıca birbirinize de zaman ayırıp biraz başbaşa vakit geçirmeyi ihmal etmeyin.

Oğlak - Kova Sizin geleneksel yöntemlerinizi ve standart yaklaşımlarınızı her fırsatta eleştirecektir. Ayrıca siz, zamanınızın çoğunu işinize ayırsanız bile, işinizin başında olmadığınız kısa zaman dilimlerinde Kova’yı ortalıkta bulamayabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir köşesinde, herhangi bir aksaklığı düzeltmeye çalışıyor olabilir. İkili ilişkilere ve duygusallığa önem vermeyen Kova iş programınızı aksatmayacaksa da, kendinizi çok yakın göreceğiniz bir eş/partner de olamayacaktır.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Onunla yakınlığınızı duygusal yollardan değil, entellektüel yollardan kurmayı öğrenmeniz gerekiyor. Kendisine düzeltilmesi gereken sorunlar sunar, bilgisinden faydalanmak için kendisinden yardım isterseniz, ilişkinizi daha iyi ilerleyebilir. Ayrıca, ondan duygusal değil, işle ilgili ihtiyaçlarınız için yardım ister, yeni fikirler ve metotlar üretmesini beklerseniz, birlikte daha fazla vakit geçirmiş de olursunuz.

Oğlak - Balık Hayalci Balık’ın biraz gerçekçiliğe ihtiyacı var ve bunu en iyi sağlayacak kişi de sizsiniz. Diğer taraftan, sizin de o katı gerçekçiliği ara sıra bırakıp hayal aleminde dinlendirici bir gezinti yapmanız gerekli. Bu gezintide rehberiniz de Balık olacaktır. Sürekli çalışma, başarı kazanma, zor günler için birikim yapma gibi amaçlarınızı anlayamayabilir ama bunları değiştirmeye kalkmayacak, sizi olduğunuz gibi kabul edecektir. Günün yorgunluğunu bir anda üzerinizden alabilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Her ne kadar sizin çalışmalarınıza anlayış gösterecekse de, fazla yalnız kalmaya da dayanamaz. Onu duygularına hitap etmeyi, ihtiyaçlarını karşılamayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Bu nedenle, çalışma programınız arasında Balık’ınıza ayıracak boşluklar bırakın. Ayrıca, öne sürdüğü fikirleri hayalcilik olarak nitelendirip bir kenara atmayın. Balıklar çok yaratıcıdırlar, pratikte iş görecek fikirler bulmaları hiç de az rastlanır bir olay değildir. Ona kulak verin.
http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...