Oğluna küfür edilen filmden şikayetçi

Trabzon'da bir kişi, ''Sümela'nın Şifresi-Temel'' filminde izinsiz oynatılan oğluna küfredildiği gerekçesiyle, filmin yapımcıları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Ajansı 30.12.2011 - 11:36

Oğluna küfür edilen filmden şikayetçi

Trabzon Cumhuriyet Savcılığına dilekçe vererek, ''Sümela'nın Şifresi-Temel'' filminin yapımcılarından şikayetçi olan Ömer Usta, söz konusu filmde 12 yaşındaki oğlu Güven Usta'nın kendilerinden izin alınmadan oynatıldığını ileri sürdü.

Usta, filmi izlediğini belirterek, ''Oğlum filmde bizden izin alınmadan oynatıldı. Ayrıca filmde oğluma çok çirkin küfürler edildi. Filme seyreden çevremdekiler ve yakınlarım bu küfürler sebebiyle bana tepki gösterdi'' dedi.

Kendisinin de filmde oğluna yönelik küfürlü sözler ve ailesinden izinsiz olarak rol verilmesi nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Güven Usta, film yapımcılarının cezalandırılmasını isteğini belirtti.

Senarist Yılmaz Okumuş'un kaleme aldığı, yönetmenliğini Adem Kılıç'ın üstlendiği ve Üçgen Yapım Evi yapımcılığında sinemaya uyarlanan filmde, Temel'in Sümela'nın sırrını çözmeye çalışması konu ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...