Oğlunun anısına gönüllü itfaiyeci oldu

Kocaeli'de gönüllü itfaiyeci olarak çalışan ve geçirdiği kalp krizi sonucu 28 yaşında hayatını kaybeden Mustafa Kabaca'nın görevini, 57 yaşındaki babası üstlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.09.2015 - 18:22 | Son Güncelleme : 09.11.2015 - 19:07

Oğlunun anısına gönüllü itfaiyeci oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda gönüllü itfaiyeci olarak çalışan ve 28 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Kabaca'nın görevini, 57 yaşındaki babası Sadık Kabaca sürdürüyor.

Oğlunun 2013 yılının kasım ayında vefatının ardından onun 2007'den beri severek yaptığı gönüllü itfaiyeciliğe başlayan baba Kabaca, hem oğlunun hatırasını yaşatıyor hem de itfaiyecilik görevini yerini getiriyor.

İtfaiyeci elbisesi ve telsizini iş yerinden ayırmayan Kabaca, olası olaylara karşı hazır bekliyor.

Kabaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun görevini devraldığını belirterek, küçük bir iş yeri olmasına rağmen asıl mesleğini itfaiyecilik olarak gördüğünü söyledi.

Vatandaşlarca da tanındığını, olay durumunda kendisine ulaşıldığını anlatan Kabaca, şunları kaydetti:

"Oğlumu kaybedince itfaiyecilik bana bir görev ve miras oldu. O günden bu güne hem oğlumun hatırasını yaşatmak hem de kendisine verilmiş olarak gördüğü gönüllü itfaiyecilik görevini yapmaya başladım. Telsizim 24 saat açık. İtfaiye aracımız da iş yerimin yakınında duruyor. Olay durumunda iş yerimi kapatıp derhal olaya gidiyorum. Bu işi yaptığımda çok huzur buluyorum. İnanıyorum ki oğlum da mutlu oluyordur."

Sayfa Yükleniyor...