Erzurum'da oğlunu öldüren kişi, babasının evinde intihar etti

Erzurum'da oğlunu tabancayla öldürdükten sonra baba ve annesinin yaşadığı eve saklanan kişi, 9 saat sonra eve düzenlenen operasyon sırasında intihar etti.

Anadolu Ajansı 20.12.2015 - 10:00

Erzurum'da oğlunu öldüren kişi, babasının evinde intihar etti

Erzurum'da akşam saatlerinde Yukarı Sanayi Mahallesi'nde Yıldırım Beyazıt Cami önünde oğlu Bayram Abiş'i (30) öldürerek kaçan Zekerye Abiş (56), olay yerinin yakınındaki anne ve babasının yaşadığı eve saklandı.

Özel harekat polisleri, 9 saat süren ikna çalışmalarından sonuç alamayınca eve operasyon düzenlendi.

Kalkanlarla evin çevresini saran özel harekat polisleri, daha sonra evin bahçesine girdi. Teslim olması için tekrar uyarılan Abiş yanıt vermeyince ekipler, kapıyı kırarak eve girmek istedi. Bu sırada içeriden silah sesi duyuldu.

Eve giren polisler, Zekerye Abiş'in intihar ettiğini belirledi.

Olay yerinde hazır bulunan 112 acil sağlık ekiplerince Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Abiş, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yukarı Sanayi Mahallesi'nde Yıldırım Beyazıt Cami önünde oğlu Bayram Abiş ile karşılaşan Zekerye Abiş, kendisinden ayrılan eşiyle yaşayan kişiyle arkadaşlık yaptığı gerekçesiyle tartıştığı oğluyla tartışmaya başlamıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Zekerye Abiş, oğlunu tabancayla vurarak öldürdükten sonra olay yeri yakınındaki babası ve annesinin yaşadığı evde saklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...