'Oğlunuz öldürüldü, elektriğinizi açalım'

Hakkari Çukurca'daki terör saldırısında şehit olan ve memleketi Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde son yolculuğuna uğurlanan Jandarma Çavuş Birol Elmas'ın evinin elektriği, borç yüzünden kesikti. Elmas'ın ölüm haberinin hemen ardından bir ekibin hemen eve gelerek elektriği açtığı ortaya çıktı.

21.10.2011 - 08:06

'Oğlunuz öldürüldü, elektriğinizi açalım'

24 asker ve 21 PKK'linin yaşamını yitirdiği PKK baskınında yaşamını yitiren ölenlerden biri, Piyade Çavuş Birol Elmas'tı.

Terhisine 120 gün kalmış olan Elmas'ın Adapazarı'ndaki evinde annesi Mübyen Elmas, biri engelli 3 çocuğuyla birlikte yaşıyor. Evin elektriği, borç nedeniyle kesikti. Birol Elmas'ın ölüm haberi üzerine eve gelen bir ekip, hemen evin elektriğini açtı.

Karakamış Mahalle Muhtarı Adil Kaplan, şehit çavuş Birol Elmas’ın babasını yıllar önce kaybettiğini, annesi Mübyen Elmas’ın biri özürlü olan, biri kız 2’si erkek 3 çocuğuyla yaşadığını ve yardımla geçindiklerini belirtti.

Muhtar Kaplan, "Ailenin Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.ye bin 200 lira borcu vardı. Bu borcu taksit yaptılar. Yine ödeyemediler. Sonra borç 2 bin liraya çıktı. Bunun üzerine de kestiler. Karanlıkta oturuyorlardı. Şehit haberi gelince de SEDAŞ ekibi gelerek eve elektrik verdiler" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...