Öğrenci evleri kiraları uçurdu

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin 26 Temmuz'dan itibaren tercihlerini yapmaya başlamaları ile üniversite çevrelerindeki evlerin kiraları artmaya başladı.

Haberler 21.07.2011 - 11:55

Öğrenci evleri kiraları uçurdu

Özellikle İstanbul'da bulunan üniversite çevrelerindeki konutlarda kira artışı dikkat çekici. Bu yüzden öğrenciler tek başlarına ev tutmak yerine arkadaşları ile biraraya gelerek konut kiralamaya yöneldi.

İstanbul'dan üniversitelerin yoğun olduğu Beşiktaş'ta kiralar 1.400 TL'ye kadar çıkıyor. Özel üniversite yurtlarında fiyatlar bin TL'yi bulurken Kurtköy'de 1+1 konutların kiraları 500 TL'den başlıyor. Avcılar'da nitelikli öğrenci evinde sıkıntı yaşanırken bu sene tamamlanacak projelerle bu sıkıntı aşılması bekleniyor.

OTOPARKLI PROJELER TERCİH EDİLİYOR
Beşiktaş'taki Century 21 ARC Ofisi'nden Melda As, bölgedeki özel üniversitelerin sayısının artması nedeniyle öğrencilerin bu kiralarda zorlanmadıklarını ve hem yeni ya da yenilenmiş hem de otoparklı projeleri tercih ettiğini söyledi: "Genelde 1+1 ve 2+1 tercih ediliyor. Burada 800 TL'ye kiralık bulmak artık çok zor."

Remax Kuzey ofisinden Zübeyir Karakaş ise üniversitelerin arttığı Bahçelievler'de yeni 1+1 dairelerin kiralarının 2+1'i geçtiğini, 1+1'lerin 1500 TL'den kiralandığını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...