Öğrenci eyleminin faturası müdüre çıktı

Trabzon'da İskenderpaşa İlköğretim Okulu'nun taşınacağı yolundaki söylentiler üzerine valiliğe yapılan yürüyüşle ilgili olarak okul müdürü ile müdür başyardımcısı açığa alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.06.2009 - 11:33

Alınan bilgiye göre, velilerin öğrencilerle birlikte okulda eylem yapması ve ardından öğrencilerle Maraş Caddesi'ni araç trafiğini kapatarak Trabzon Valiliği’ne yürümesi ve burada da slogan atması üzerine Valilikçe inceleme başlatıldı.

İnceleme kapsamında, okul müdürü Mustafa Seyhan ile müdür başyardımcısı Mustafa Erdem açığa alındı.

İskenderpaşa İlköğretim Okulu'nun yeni öğretim yılında başka bir okula taşınacağı yolunda söylentiler olduğunu iddia eden bazı veliler, 5 Haziran'da sabah saatlerinde okul bahçesinde toplanarak öğrencilerle birlikte ellerindeki pankartlarla protesto eylemi yapmış, okul aile birliği başkanı basın açıklamasını okumuştu.

Öğrencilerle birlikte Maraş Caddesi'ni araç trafiğine kapatarak Valiliğe kadar yürüyen veliler, Vali Nuri Okutan ile görüşmek istediklerini belirtmişlerdi.

Burada öğrencilerle slogan atan veliler, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz ve bazı şube müdürleri tarafından ikna edilerek dağılmışlardı.

Trabzon Valiliği, konuyla ilgili inceleme başlatmıştı.

Sayfa Yükleniyor...