NTV

Öğrencilerden 'uygunsuz davranışlar' eylemi

Anadolu Ajansı

Türkiye

Bodrum'da görev yapan ilköğretim okulu öğretmeninin, 'uygunsuz davranışlar' nedeniyle görev yeri değiştirildi. Öğrenci ve veliler kararı protesto etti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir grup ilköğretim okulu öğrencisi ve veli, hakkında açılan bir soruşturma kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenin okula dönmesi için eylem yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Gümüşlük beldesindeki Kemal Durmaz İlköğretim Okulunda görev yapan Zümrüt Sabancıoğullarından isimli öğretmenin, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hakkında açılan soruşturma kapsamında görev yeri değiştirildi.

Fethiye'deki bir ilköğretim okuluna tayin edilen öğretmenin okula dönmesini isteyen bir grup öğrenci ve velisi, okul önünde eylem yaptı.

''Öğretmenimizi geri istiyoruz'' şeklinde pankart açan öğrenciler, eşyalarını toplamak için okula gelen öğretmenlerine sarılarak ağladığı gözlendi.

"UYGUNSUZ DAVRANIŞLAR"
Sabancıoğullarından adına bir basın açıklaması yapan Avukat Mustafa Emre Atmaca, Sabancıoğullarından'ın haksız yere görev yerinin değiştirildiğini öne sürerek, şunları kaydetti:

''Öğretmenimiz, açılan bir soruşturma kapsamında Fethiye Karadere İlköğretim Okuluna tayin edildi. Ancak soruşturma evresinde bir takım veriler toplanır. Bu veriler oluşmamış. Soruşturmanın esası kişisel sohbetlere, kılık kıyafete dayandırılıyor. Bunlarda 'uygunsuz davranışlar' başlığı altında toplanmış.''

Yazar Latife Tekin de okul önüne gelerek, öğrenci ve velilere destek verdi.

Öğrenci velileri, öğretmen Sabancıoğullarından'ı görevine dönmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na dilekçe verdikleri de öğrenildi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan ise Sabancıoğullarından'ın açılan bir soruşturma kapsamında Valilik tarafından görev yerinin değiştirildiğini, öğretmenin kararın iptali için İdare Mahkemesi'ne başvurabileceğini bildirdi.