Öğrencileri kumanya mı zehirledi?

Uluslararası bir yarışmaya katılan çocuklardan bazıları, dağıtılan kumanyayı yedikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Anadolu Ajansı 12.05.2011 - 19:30

MEB ile Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı iş birliğinde gerçekleştirilen 5. Uluslararası Robot Yarışması'na katılan öğrencilere tavuk, pilav, tatlı, salata ve meyve suyundan oluşan kumanya dağıtıldı.

Yaklaşık bin 800 kişilik hazırlanan kumanyadan yiyen öğrencilerden ilk belirlemelere göre 22'si zehirlenme şüphesiyle iki farklı hastaneye kaldırıldı.

GÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden, 16-19 yaşları arasındaki 9 öğrenciden 6'sı çocuk acil, 3'ü ise büyük acile geldiği, durumu ağır olan öğrenci olmadığı açıklaması geldi.

Öte yandan Sakarya'nın Hendek ilçesindeki Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin yemekhanesinde yemekten zehirlenen 100 öğrenci, hastanelere başvurdu.

100 öğrenci karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle Hendek Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan öğrenciler, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Karakuş, ''Yemekten mi kaynaklanıyor, birkaç gün sonra öğreneceğiz. Çünkü besin zehirlenmesi tanısıyla hastaneye gelenler oldu. Yetkililer de böyle bir şey söyledi ama hangi yemekten, ne vakit yediklerinden kaynaklandığını birkaç gün sonra öğreneceğiz. Birkaç öğrenciye serum takılmış ama endişe verici durum yok. Sos olarak peynir kullanılan bir makarna varmış öğünde, ondan şüpheleniliyor'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...