Başarılı öğrencileri başlarından para saçarak ödüllendirdi

Karaman'da Başyayla İlkokulu Müdürü Ümit İbrahim Öztürk, geçtiğimiz dönem sınıf ortasında başarılı öğrencilerin başından aşağı para saçtı. Bu görüntülerden hazırlanan ve okulun resmi web sitesinde yayınlanan klip, kaymakamlık ve velilerin tepkisi üzerine yayından kaldırıldı. Valilik, müdür hakkında soruşturma başlattı.

DHA 26.05.2015 - 16:27

Başarılı öğrencileri başlarından para saçarak ödüllendirdi

Başyayla İlkokulu Müdürü Ümit Öztürk, geçen dönem kitap okuma yarışması ve karnesinde not ortalaması ile sınıfında dereceye giren öğrencilere, diğer öğrencilere teşvik olması için para dağıttı. Birinciye 20, ikinciye 15 ve üçüncüye de 10 lira dağıtan müdür Öztürk, sınıflara tek tek gidip başarılı öğrencileri tek tek sınıfın ortasına çağırdı. Ardından da öğrencilere paraları, başlarından saçarak verdi.

''BANKADAN GICIR GICIR GETİRTTİM''

Öztürk'ün paraları ''Şöyle başına saçalım. Bak bankadan gıcır gıcır getirttim bunları. Hadi hayırlı olsun'' diyerek saçması dikkat çekti.

Bu anların görüntülerinden oluşturulan klip ise okulun resmi web sitesinde yayınlandı. Klibin başında müdür Öztürk, Başyayla ilçesi tabelasının başında durup, ''Suyu sert, insanı mert Başyayla’dayız'' diyerek ilçesini ve sokaklarını tanıtıyor.

Ardından Kaymakam Hamza Özer'in de katıldığı karne dağıtım töreni görüntüleri de yer alıyor. Klibin okulun web sitesinde yayınlanmasının ardından kaymakamlık ve velilerin tepkisi üzerine yayından kaldırıldığı öğrenildi.

MÜDÜRE VALİLİKTEN SORUŞTURMA

Valiliğin, resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

''İlimiz Başyayla ilçesi Başyayla İlkokulu Müdürü Ümit İbrahim Öztürk’ün, 2014 - 2015 eğitim –öğretim yılı 1'inci dönem sonunda 'Müdür başarılı öğrencileri başlarından para saçarak ödüllendirdi' şeklinde yerel ve ulusal basında yer alan yazılı ve görüntülü haberler üzerine, Başyayla İlkokul Müdürü Ümit İbrahim Öztürk hakkında Karaman Valiliği tarafından soruşturma başlatılmıştır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...