Öğrencilerin "fidan" projesi

Kocaeli Üniversitesi üniversiteye yeni kaydolacak öğrencilerin toplumsal sorumluluğunu arttırmak, çevre bilincini geliştirmek, doğaya duyarlılıklarına dikkat çekmek için yeni bir proje geliştirdi.

23.08.2011 - 11:31

Öğrencilerin "fidan" projesi

Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. Komşuoğlu projeye yönelik ''Bu yıl üniversitemiz yeni bir adım daha atıyor.Toplumsal Sorumluluk Projelerimizi daha da genişletiyoruz.

Kocaeli Üniversitesi olarak amacımız,yurdun her köşesinden üniversitemize gelen değerli öğrencilerimizle üniversite kimliğimizi güçlendirmek ve toplumsal yaşama katkı sağlamaktır.

2011 de İzmit Orman İşletmesi Müdürlüğü ve bu yıl aramıza katılan 16 000'i aşkın öğrencimizle''Kocaeli Üniversitesi 2011 Orman Projesi"ni yerleşkelerimiz ve orman alanında her öğrenci için bir fidan dikerek gerçekleştireceğiz.

Projemiz ekim ve dikim mevsimi olan Ekim ve Kasım aylarında uygulanacaktır. Bunun için de yeni kayıt yaptıran her öğrenciye geri dönüşümlü şık armağanların yanı sıra,kapak uçlarında karaçam tohumları bulunan birer de kalem vereceğiz.

Öğrencilerimiz ekim aylarında bu tohumları ekebilecek ve bir çevre bilinciyle üniversitemize adım atacaklardır. Hedefimiz,öğrencilerimizi her yıl farklı alanlarda,üniversite kimliğini gururla ortaya koyabilecekleri toplumsal sorumluluk projelerinde buluşturmaktır.''dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...