Öğrencilerinin önünde kavga ettiler

Bursa’da bir ilköğretim okulunda görevli öğretmen, sınıf boşaltma meselesi nedeniyle çıkan kavgada, öğrencilerinin önünde kendisini darp ettiği iddiasıyla başka bir öğretmen hakkında şikayetçi oldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.04.2010 - 16:17

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesindeki bir ilköğretim okulunun 2. sınıf öğretmeni Beyzade E, öğle grubunun giriş töreninin ardından, öğrencileriyle sınıfa gitti.

Sınıfa gittiğinde, 6. sınıf öğretmeni Hacı Ali I'nın öğrencileriyle derse devam ettiğini gören Beyzade E, sınıfın boşaltılmasını istedi. İddiaya göre, Hacı Ali I. ile Beyzade E. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada Hacı Ali I, Beyzade E'yi öğrencilerin önünde darp etti.

Olayın ardından Hacı Ali I. okulu terk ederken, Beyzade E, karakola giderek şikayetçi oldu.

Beyzade E, öğretmenlerin görevlerinden birinin de şiddetin kötülüklerini anlatmak olduğunu söyledi.

Beyzade E, şöyle konuştu;

''Hacı Ali I, her gün olduğu gibi bugün de sınıfını boşaltmak istemedi. Bunu uzun süreden beri yaşıyoruz. Yere yatırıp üç kez vurmasına rağmen, beyefendiliğim gereği saldırmasına karşılık vermedim. Boğazımda ve yüzümde kızarıklıklar ve çizikler oluştu. Hastaneye gidip rapor alacağım. Kendisinden davacıyım. Bu konuyu sonuna kadar takip edeceğim. Bu kişi ceza almazsa, biz çocuklarımıza bir şey anlatamayız. Herkes birbirini döver.''

Bu arada, Beyzade E'nin, 2006 yılında okul önünde ''lakayt hareketler sergilediklerini'' öne sürdüğü öğrenci grubunu uyardıktan kısa süre sonra tanımadığı iki kişinin saldırısına uğrayıp, döner bıçağıyla yaralandığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...