Öğrencinin vücudunda esrarengiz böcek

Kütahya'da bir üniversite öğrencisinin vücudunda, bit benzeri yüzlerce böceğe rastlandı. Öğrenciye, vücudundan alınan numunelerin sonucuna göre tedavi uygulanacağı bildirildi.

Anadolu Ajansı 02.03.2010 - 10:39

Öğrencinin vücudunda esrarengiz böcek

Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi M.Y, dün akşam bacaklarında ve vücudunun çeşitli bölgelerinde hareket eden ve gözle zor görülen çok sayıda böcek fark edip, Kütahya Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu.

Kan tahlili ve gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından sağlık görevlileri Yılmaz'ın daha çok bacaklarında olan böcekleri almaya çalıştı. Böceklerin çok sayıda olması ve kafalarının derinin içinde bulunması nedeniyle M.Y'nin bacaklarındaki böceklerin tümünü çıkaramayan acil serviste görevli doktorlar, uzman doktorları hastaneye çağırdı.

M.Y'nin bacağındaki böceklerin farklı bir bit türü olabileceği ihtimali üzerinde duran uzman doktorlar, alınan böcek örneklerini incelemek üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı laboratuvara gönderdi. Uzman doktorlar, böceğin türü belirlendikten sonra uygulayacakları tedaviye karar vereceklerini bildirdiler.

M.Y, ikinci el eşya satan bir iş yerinden aldığı yatakta oturduktan sonra vücudunda bu böcekleri gördüğünü söyledi. M.Y'nin alınan kan örneklerinde herhangi bir virüse rastlanmadığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...