Öğrencisiyle arabada basılan öğretmen serbest

Kırıkkale'de eski öğrencisiyle otomobilde uygunsuz vaziyette yakalandığı iddiasıyla gözaltına alınan öğretmen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.12.2009 - 16:15

Geçen yıl Kırıkkale'de bir lisede görev yapan, bu yıl ise Ankara'nın Akyurt ilçesindeki bir liseye tayini çıkan İngilizce öğretmeni, evli ve 2 çocuk babası 35 yaşındaki Halit Ahmet E, iddiaya göre, Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesi Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kızılırmak Nehri'nin kenarında bir otomobilde 16 yaşındaki eski öğrencisi M.T. ile uygunsuz vaziyette yakalandı.

Halit Ahmet E, sevk edildiği Kırıkkale Adliyesi’nde nöbetçi savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kırıkkale'deki lisenin 2. sınıf öğrencisi M.T'nin, ifadesinde, geçen yıl öğretmeni olan Halit Ahmet E. ile MSN'den görüntülü görüştüklerini, öğretmeninin sürekli ''Karımdan boşanıp seni alacağım'' dediğini, olay günü Kırıkkale'ye gelen öğretmeniyle nehir kenarına gittiklerini söylediği öğrenildi.

Kırıkkale'deki lisenin müdürü Hikmet E, M.T'nin son zamanlarda devamsız bir öğrenci olduğunu, öğretmenin ise tayini çıktığı için Kırıkkale'den ayrıldığını belirterek, kendilerine olayla ilgili resmi yazı gelmediğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...