Öğretmen corona virüse yakalandı, eğitime 10 gün ara verildi

Tokat'ta merkeze bağlı Çat beldesindeki okulda bir öğretmenin corona virüs testi pozitif çıktı. Okuldaki 30 öğretmen izole edildi, eğitime de 10 gün ara verildi.

DHA 08.03.2021 - 15:12 | Son Güncelleme : 08.03.2021 - 15:15

Öğretmen corona virüse yakalandı, eğitime 10 gün ara verildi

Tokat'ta kent merkezine bağlı Çat beldesinde bulunan Hüseyin Abbas Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu ile Şehit Üsteğmen Ragıp Yılmaz Ortaokulu binası tadilata alındı.

Her iki okulun öğretmen ve öğrencileri geçici olarak beldedeki Şehit Adem Gövce İlkokulu binasına taşınarak eğitim-öğretime başladı. Ancak okuldaki lise öğretmenlerinden birinin yaptırdığı corona virüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine onunla aynı servisi kullanan 30 öğretmen de 10 gün izole edildi. Öğretmenlerin izole edilmesi nedeniyle binada lise ve ortaokul düzeyinde eğitim gören 360 öğrenci evlerine gönderilerek, eğitime 10 gün ara verildi.

Çat Belediye Başkanı Ramazan Altun, "Şu andaki binamızda 3 okul aynı anda hizmet vermektedir. Bir öğretmenimizde corona virüs tespit edildiği ve 30 öğretmenimiz de onunla aynı servisi kullandığı için karantinaya alındı. Okulumuzda bulunan 360 öğrencimiz evlerine gönderildi ve eğitime 10 gün ara verildi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...