Öğretmen parmak kırdı iddiası

Edirne'de bir ilköğretim okulunda öğretmeni tarafından dövülen öğrencinin parmağının kırıldığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Anadolu Ajansı 14.04.2011 - 16:50

Edirne’de Trakya Birlik İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni F.B'nin, arkadaşlarıyla şakalaşan 6. sınıf öğrencisi Berent Elibol'u gürültü yaptığı gerekçesiyle sıranın üzerine yatırarak parmağını kırdığı iddia edildi.

Olay sonrası eve gönderilen öğrencinin, bir süre sonra parmağının şişmesi üzerine annesi tarafından hastaneye götürüldüğü ve kırılan parmağının alçıya alındığı öğrenildi.

Elibol'un dedesi Atilla Saraç, Trakya Birlik İlköğretim okulu önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmen F.B'nin daha önce de öğrencilere hakaret ettiği iddiasında bulundu.

F.B'nin olay günü torununa ceza vermek için parmağını kırdığını iddia eden Saraç, şunları söyledi:

''Başka öğrenciler şakalaşırken öğretmen yanlarına geliyor. Benim torunum da orada duruyor. Daha sonra çocuğun boynuna sarılıp parmağını bükerek kırıyor. Sonra da eve gönderiliyor. Evde parmak çok şişince annesi hastaneye götürdü. Hastanede parmağı alçıya alındı.

Babası Çanakkale'de çalıştığı için ben de dedesi olarak gelip idareye şikayette bulundum. Torunuma bunları yaşatan kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Öğretmen, torunumun parmağını bilerek kırdı.''

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci ise olayla ilgili soruşturma başlattıklarını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...