'Öğretmenden 2. el' ilanıyla dolandırdılar

Okul internet sitesinden bir öğretmenin kimlik bilgilerini alan dolandırıcılar, "ikinci el otomobil satıyoruz" ilanıyla vatandaşlardan kapora aldılar. Kaç kişinin dolandırıldığı bilinmiyor.

Haberler 06.07.2009 - 16:02

Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesinde rehberlik öğretmeni olarak görev yapan Şükrü Türkoğlu'nun okul internet sitesindeki kimlik bilgilerine ulaşan kişiler, bu bilgileri kullanarak  bazı internet sitelerine ikinci el araba satışı yaptıklarına ilişkin ilanlar verdi.

Adres olarak Afyonkarahisar Anafartalar Anadolu ve Kocatepe Anadolu Lisesi'ni gösteren dolandırıcılar, kendilerine ulaşan müşterilerden kapora alarak ortadan kayboldu.

Kendi kimlik bilgileri kullanılarak internet aracılığıyla dolandırıcılık yapılan öğretmen Şükrü Türkoğlu, durumu Aydın'ın Nazilli ilçesinde oturan bir kişiden öğrendi. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan öğretemn Türkoğlu, Trabzon'dan bir kişinin de kapora olarak yatırdığı 800 TL'yi almak için Kocatepe Anadolu Lisesi'ne geldiğini söyledi.

Dolandırıcıların, verdikleri ilanda kendi cep numaralarını kullandıklarını, ancak verilen numaralara ulaşamadığını ve sorgulama yaptığında numaraların başkalarının üstüne kayıtlı olduğunu belirlediğini ifade eden Türkoğlu, şöyle dedi:

"Kimlik numaram dolandırıcıların elinde. Numaramı kullanarak benim üzerimden dolandırıcılık yapıyorlar. Bu dolandırıcılığı yapanlar yüzünden zor durumda kaldım. Yetkililerden yardım bekliyor ve bu olayın kısa sürede açığa kavuşturulmasını istiyorum."

Sayfa Yükleniyor...