Öğretmenden tepki çeken küçük yaşta evlilik paylaşımı

Konya'da bir öğretmenin, küçük yaşta evliliklerle ilgili başlıkta  "Zina edecek kadar yaşı büyük. Evlenmeye geldi mi yaşı küçük" şeklinde alıntıyı paylaşması tepkilere neden oldu.

DHA 09.01.2018 - 14:30

Öğretmenden tepki çeken küçük yaşta evlilik paylaşımı

Tekirdağ'da bir öğretmenin sosyal medya hesabından küçük yaşta evlilik konusuyla ilgili yaptığı paylaşım tepki çekti.

Saray İmam Hatip Ortaokulu'nda, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Cihad Ç, Facebook hesabından şu mesajı paylaştı:

"Ergenlik çağına ermeyen kızın rahatlıkla sevgilisi olabiliyor ve durum normal karşılanıyor. Ama bu kıza madem bu haltı yiyebiliyorsun evlenedebilirsin dediklerinde her nedense yaşın küçüklüğü ortaya atılıyor hemen. Zina edecek kadar yaşı büyük. Evlenmeye geldi mi yaşı küçük (Alıntı)"

​Öğretmenin bu paylaşımının altına bazı takipçileri yorum yazarak, tepki gösterdi.

Cihad Ç, tepkilere "Burada dikkat edilmesi gereken tek taraflı olunması. Bunu eleştirenler samimi değil. Kürtaj için şu anda kaç yaşında doktora gelenler var haberin var mı?" diyerek yanıt verdi.

KONYA'DA FELSEFE ÖĞRETMENİ AÇIĞA ALINMIŞTI

Kısa bir süre önce Konya'da, sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen kız öğrencilerle ilgili büyük tepki çeken mesajlar paylaşan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Milli Eğitim Bakanlığı'nca açığa alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...