Öğretmenden yorgan iğneli ceza

Gaziantep’te bir okulda sözleşmeli öğretmen M.A.Ç.'nin, sözlü sınavda sorunun yanıtını bilmeyen ikinci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki B.K’nin kalçasına yorgan iğnesi batırarak cezalandırdığı iddia edildi.

27.04.2010 - 12:00

Öğretmenden yorgan iğneli ceza

Gaziantep Şahinbey İlçesi’nde bir ilköğretim okulunda ikinci sınıf öğrencisi B.K., iddiaya göre 22 Nisan’da çarpım cetvelinden kendisini sözlü sınav yapan sınıf öğretmeni 30 yaşındaki M.A.Ç.’nin iki sorusunu yanıtlayamadı.

Bunun üzerine öğretmen, öğrenciyi arkadaşlarının gözü önünde kalçasına birkaç kez yorgan iğnesi batırarak cezalandırdı. Sözleşmeli öğretmen olan Ç.’nin aynı cezayı önceki günlerde başka öğrencilere de uyguladığı, sınıfta yaramazlık yapan ve konuşan öğrencilerin ağzına koli bantı yapıştırıp daha sonra bantı hızlı bir şekilde çektiği ileri sürüldü.

B.K.’nin anneannesi 55 yaşındaki S.S., 22 Nisan günü torununun ağlayarak eve geldiğini belirterek, şunları anlattı:

“Okula gidip öğretmene neden böyle bir şey yaptığını sorduk. Sırıtarak, ‘Şaka yaptım’ dedi. Bunun üzerine idareye gittik. B.’nin sınıfının değiştirilmesini istedik. İdareciler ‘Gereğini yapacağız’ sözü verince, ‘Allahın’dan bulsun’ diyerek şikayetçi olmadık. Bu nasıl öğretmen anlayamadık. Aradan 5- 6 gün geçti. İğne izlerinin yeri hala duruyor.”

Olanları gözyaşları içinde anlatan B.K. de “Öğretmen son derste bana iğne batırdı, ben de ağlayınca okul çıkışı benim evime kadar takip etti. Eve girdiğimi görünce geriye döndü. Aynı şeyi başka arkadaşlarıma da yapmıştı” diye konuştu. B.’nin sınıf arkadaşı E.T, “Öğretmenimiz bunu bazen yapıyordu” diyerek olayı doğruladı.

Okul Müdürü M.A., ailenin şikayeti üzerine olayı araştırdıklarını, durumu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdiklerini, söz konusu öğretmenin sözleşmesinin iptal edilerek okuldan uzaklaştırıldığını açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...