NTV

Öğretmene uçan tekmede 1 tutuklama daha

Anadolu Ajansı

Türkiye

Kahramanmaraş'ta okul pansiyonunda nöbetçi kadın öğretmen ile iki öğrencinin darbedilmesiyle ilgili gözaltına alınan 1 kişi daha tutuklandı

Kahramanmaraş'ta okul pansiyonunda nöbetçi kadın öğretmen ile iki öğrencinin darbedilmesiyle ilgili gözaltına alınan 1 kişi daha tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş'ta lise pansiyonundaki öğrencilere sözlü sarkıntılık ettiği belirtilen ve nöbetçi matematik öğretmeni ile iki öğrenciyi darbettikleri iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan, ardından haklarında yeniden yakalama kararı çıkarılan şüphelilerden Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde gözaltına alınan Abdulkerim G'nin İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Abdulkerim G. sevk edildiği Kovancılar Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

İŞTE O ANLARKahramanmaraş Yeni Mahalle'de iddiaya göre, 17 Ağustos'ta akşam piknik alanında alkol alan ve aralarında bir milli güreşçinin de bulunduğu belirtilen 5 kişi, piknik alanına yakın olan Göksun Fen Lisesine gelip öğrencilere laf atmıştı.

Bu sırada pansiyonda 12'nci sınıf öğrencilerine YGS ve LYS'ye hazırlık için yaz kursu veren matematik öğretmeni Ö. A. sesler üzerine dışarı çıkmış, okulun içine giren ve sarhoş oldukları öne sürülen gençler, öğretmeni ve öğrencileri darbetmişti.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 5 şüpheli hakkında Göksun Cumhuriyet Başsavcılığınca tekrar yakalama kararı çıkarılmış, ekipler şüpheliler Cengizhan Ö. (18) Oğuz Kaan K. (18) Murat D. (19) ve A.Ö.'yü gözaltına almıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, olayın ardından Elazığ'a gittiği belirtilen diğer zanlı Abdulkerim G. de Kovancılar ilçesinde gözaltına alınmıştı.

ETİKETLER