Öğretmeni öldürüp banka kartından para çekti

Malatya'da 12 gün önce kaybolan 24 yaşındaki öğretmen Aygün Kıranşan'ın öldürülerek bir kayısı bahçesine gömüldüğü ortaya çıktı. Genç öğretmenin katil zanlısını öğretmenin banka hesabından para çekmesi ele verdi.

NTV Haber 28.02.2010 - 13:59

24 yaşındaki Aygün Kıranşan, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü menuzunuydu. Tayini çıkmayınca Malatya'da özel bir dershanede işe başlamıştı.

15 şubat günü dershaneden evine döndü ve akşam arkadaşlarıyla buluşmak için dışarı çıktı. Ailesi, o günden sonra Aygün öğretmenden haber alamadı.

Ailenin başvurusu üzerine polis genç öğretmenin banka kartı hesabını izlemeye aldı. Kartla farklı zamanlarda farklı ATM'lerden bin liraya yakın para çekildiği saptandı.

Bankaların güvenlik kamerası görüntülerinden zanlıya ulaşıldı. Zanlı evli ve dört çocuk babası bir temizlik işçisi çıktı.

Malatya Belediyesi'nde calışan 42 yaşındaki Ramazan İnkaya genç öğretmeni öldürdüğünü itiraf etti.

Ramazan İnkaya, 15 Şubat akşamı durakta otobüs beklerken gördüğü öğretmenin yanına gittiğini ve onu yakındaki bir bahçeye sürüklediğini anlattı.

Öğretmenin banka kartı şifresini öğrendiğini, sonra da tecavüze yeltendiğini anlatan zanlı, direnen Aygün öğretmeni boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Zanlının cesedi gömdüğünü söylediği Çarmuzu Mahallesindeki kayısı bahçesinde kazı yapıldı. Genç öğretmenin cesedi toprağa gömüldüğü yerden çıkarıldı.

Aygün öğretmenin katil zanlısı Ramazan İnkaya tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...