Öğretmenler ‘5 dakikalık randevu’ için eylemde

Atanamayan öğretmenlerin oluşturduğu bir grup, 30 bin ek atama için Başbakan Erdoğan'dan randevu alabilmek için Abdi İpekçi Parkı’nda oturma eylemi başlattı.

Öğretmenler ‘5 dakikalık randevu’ için eylemde

Abdi İpekçi Parkı'nda toplanan Atanamayan öğretmenlerin oluşturduğu Şubatçılar grubu adına konuşan Serdar Yapışkan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 120 bin öğretmen açığı bulunduğu tespitini hatırlattı.

Bu açığın yıllık ortalama 60 bin ücretli öğretmenle tamamlanmaya çalışıldığı ve pek çok okulda da derslerin boş geçtiğini ifade eden Yapışkan, Şubat ayında ek atama yapılması talebinde bulundu.

Yapışkan, şunları kaydetti:

''Bizler çağımızda öğretmen açığının kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz ve göreve başlamak için hazır bekliyoruz. Eğer bu ülkenin bütçesi gelecek nesiller için kullanılmayacaksa ne için kullanılacak? Var olan bütçede çocuklarımıza, yani geleceğimize ayrılmış hiç mi pay yok? Bu soruların cevabını almak için buradayız.''

Grup üyelerinden Orhan Altay da bu ülkede herkesin öğretmenlerin sorunlarına karşı kör ve sağır olduğunu savunarak, ''Başbakanın bize sadece 5 dakikasını ayırmasını istiyoruz. Başbakanla görüşene kadar buradan kalkmayacağız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...