Öğretmenlerin bilgilerini çalan MEB çalışanı

Öğretmenlerin bilgilerini çalarak internette yayınlayan kişinin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkez teşkilatında çalışan bir öğretmen olduğu ortaya çıktı. Bakan Hüseyin Çelik, zanlı için "İçimizden bir köstebek" dedi.

Haberler 25.02.2009 - 16:42

Öğretmenlerin bilgilerini çalan MEB çalışanı

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 678 bin öğretmenin sicil bilgilerinin internete sızdırılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: ''Bakanlığımız ilgilileriyle emniyet arasında çok iyi bir koordinasyon sağlandı. Birlikte çalıştık. Çok kısa bir sürede, bu bilgileri Milli Eğitim Bakanlığından alan ve bunun servisini yapan kişi yakalandı. Maalesef köstebek kendi içimizden bir görevli. Şu anda savcılığa sevk edildi, gözaltında. Sorgulaması devam ediyor. Sorgulama aşamasında olduğu için ismini vermenin doğru olmadığını düşünüyoruz. En kısa zamanda, gerekli sorgulama bittikten sonra zaten bunu kamuoyuna açıklayacağız.

Çok kısa bir sürede kişinin bulunması ve bizim sistemimizin hacklenmemiş olması, bizi son derece sevindirdi ama ne yazık ki böyle insanlar çıkabiliyor. Bunu hangi amaçla yapmış, tek başına mı yapmış, birileriyle işbirliği halinde mi yapmış, aldığı bilgileri ne yapacaktı, niçin kullanacaktı, bunların hepsi savcılık sorgulamasında ortaya çıkacak.''

''Sistemi daha güvenli hale getirdiniz mi?'' sorusuna Çelik, ''Dünyanın en güvenli sistemlerinin başında da bir adam vardır. Neticede bu görevli birisiyse bununla ilgili olarak dünyanın hiçbir yerinde maalesef yüzde yüz çözüm üreten bir güvenlik sistemi yoktur. Ama söz konusu kişi yine sistemimiz sayesinde yakalanmıştır'' karşılığını verdi.

Sayfa Yükleniyor...