Ülkücü hareketin mimarı Alparslan Türkeş'in iki oğlunun iki ayrı partiden milletvekili adayı olmasını konuşuyor. Alparslan Türkeş'in ilk eşi Muzaffer Türkeş'ten olan oğlu Tuğrul Türkeş bir defa daha MHP'den aday.

Türkiye gazetesinin haberine göre, Türkeş'in ikinci eşi Seval Türkeş'ten doğan diğer oğlu ise AK Parti'nin listesinde. Ahmet Kutalmış Türkeş,İstanbul2'nci Bölge 7'nci sıradan yarışa giriyor.

Listedeki yeri itibariyle milletvekili seçilmesine kesin gözüyle bakılan Ahmet Kutalmış Türkeş, abisi Tuğrul Türkeş'in aksine kamuoyunda hiç tanınmıyor.

Ekonomist olan 33 yaşındaki Ahmet Kutalmış Türkeş fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmıyor, yine abisinin aksine hiç ortalıkta görünmüyor. Bu yüzden günlerdir gazetelerde tek kare fotoğrafı bile çıkmadı.

12 Haziran’da çok büyük bir aksilik olmazsa ağabey-kardeş farklı partilerden de olsa Meclis'te bir araya gelecek. Tuğrul Türkeş, kardeşinin AK Parti'den aday olmasını "Bilgi birikimi ve gayretiyle Türk siyasetine katkı sağlayacaktır. Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği bir insandır. Aktif siyasete girmek için iyi bir yaştadır. Meclis için kazançtır' sözleriyle değerlendirdi.