OHAL sonrası TSK'dan bin 553 personel ihraç edildi

Olağanüstü Hal'in (OHAL) kaldırılmasından bugüne kadar TSK'dan bin 553 personel ihraç edildi. OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar 151 emekli askerin rütbesi geri alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.05.2019 - 13:29 | Son Güncelleme : 14.05.2019 - 13:30

OHAL sonrası TSK'dan bin 553 personel ihraç edildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam ediyor.

Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında terör örgütünün inlerine giren TSK, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleyi de aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahta devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre belirlenen müşterek kıstaslar, tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

Bu kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda Bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 879, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 432 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in kaldırılmasının ardından TSK'dan bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı bin 553 oldu.

Öte yandan söz konusu süre içinde 151 emekli askerin de rütbesi geri alındı.

Sayfa Yükleniyor...