Okay: Baykal'ın gidişi travma yarattı

Hakkı Süha Okay istifa eden CHP lideri Baykal'ın gidişinin travma etkisi yarattığını ve geri dönmesini istediklerini söyledi.

NTV Haber 13.05.2010 - 17:02

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifası ve yerine başka birinin aday olup olmayacağı konusunda NTV'ye açıklamalarda bulundu.

Geçen haftasonuda Baykal ile birlikte olduğunu belirten Okay, Baykal'ın istifa edecek gibi bir duruşunun olmadığını ancak Pazartesi günü istifa ettiğini belirtti.

Bu istifanın herkes için sürpriz olduğunu ifade eden Okay, Baykal'ın üstlendiği sorumluluğun gereğini yerine getirdiğini ve buna devam ettiğini söyledi.

Anayasa'nın değişmesiyle ilgili referandum süreci öncesinde Anayasa Mahkemesi'ne gidecek olan partisinin hazırladığı dosyayı Baykal'a götürdüğünü ve konu üzerine konuştuklarını belirten Okay, "Sayın Baykal Genel Başkanlık'tan istifa etti ama görevleri sürüyor. Bu bağlamda ben de kendisiyle gerekli konular üzerine görüşüyorum" dedi.

Parti tabanının, il başkanlarının, milletvekillerinin, CHP'lilerin "geri dön" çağrısına Baykal'ın kayıtsız kalmamasını istediklerini belirten Okay, "Umudumuzu koruyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...