Okmeydanı'da terör operasyonu

İstanbul’da Okmeydanı, Nurtepe ve Çağlayan’da bazı adreslere operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında bir sivil polis kendi silahından çıkan kurşun ile yaralandı.

Haberler - DHA 11.10.2015 - 06:13 | Son Güncelleme : 10.11.2015 - 09:44

Okmeydanı'da terör operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli ve Kağıthane'de belirlenen adreslere özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin desteği ile operasyon gerçekleştirdi.

Okmeydanı ile Nurtepe ve Çağlayan'da tespit edilen adreslerde bulunan şüpheliler, gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve gösterdikleri yerlerde aramalar yapıldı.

Okmeydanı semtindeki Kaan Sokak'ta bulunan bir gecekonduya düzenlenen baskın sırasında bir el silah sesi duyuldu. Olay kısa süreli paniğe yol açtı.

Bir polis memurunun kendi silahından çıktığı öne sürülen bir mermi ile bacağından vurulduğu belirlendi.

Ekip arkadaşları tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...