Oktay Vural: Terörü bitirmeliyiz

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Kral FM'de Gezegen Mehmet'in konuğuydu. Vural, çözüm sürecinde milli kimliğin etnik kimliklere göre ayrıştırılmaması gerektiğini söyledi.

NTV Haber 11.09.2013 - 11:56

Oktay Vural: Terörü bitirmeliyiz

Kral FM'de Kral Grup Yayın Koordinatörü Mehmet Akbay'ın sorularını yanıtlayan MHP Grup Başbakn Vekili Oktay Vural çözüm sürecine ilişkin konuştu. "Terörü bitirmeliyiz" diyen Vural, terörü bitimek için uygulanan yöntemlerle ilgili endişelerini de dile getirdi.

"Hepimiz Türkiye için çalışmalıyız" diyen Vural, "Evet terör bitmelidir, bitirmeliyiz ama terörü bitirme karşılığında terörle mücadelenin koruduğu değerleri teslim edemeyiz. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletiyim. Bir terör örgütünün devletimi tehdit etmesi karşısında 'iyi olsun' diyebilir miyim? Olmaz. Şimdi bir taraftan Suriye'de siyasi çözümü kozmetik olarak adlandıracaksın, sonra Türkiye'de bir takım siyasi çözümleri kabul edeceksin.

Oluşturduğunuz milli seviyenin kalitesini yükseltmeniz lazım, bireysel özgürlüklerimizi güçlendirmemiz lazım. Etnik kimliği ana dilinden ayrıştırma duygusunu ortadan kaldırmamız lazım, ama dilimizin Türkçe olduğunu, milli kültürümüz olduğunu, üniter devlet olduğumuzu, egemenliğin bölünmeyeceğini hep beraber kabul etmemiz lazım ve bu sorunları beraber ve birlikte çözmemiz lazım.

Hepimizin Türkiye için çalışması gerekiyor. Milli kimliğin kavrayıcı ve kapsayıcılığını etnik kimliklere göre ayrıştırmamız gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...