Okul müdürü cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı

Gaziantep'te 7 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen okul müdürü tutuklandı. Van'da ise aynı suçlama ile bir öğretmenin 16 yıl hapsi istendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.04.2016 - 16:17 | Son Güncelleme : 06.04.2016 - 17:40

Okul müdürü cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı

Gaziantep'te bir okul müdürü, kız öğrencilere cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Şahinbey ilçesindeki bir okulun müdürü F.A'yı, 7 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

VAN'DAKİ ÖĞRETMENE 16 YIL İSTEMİ

Öte yandan Van'ın Başkale ilçesinde görev yaptığı ortaokuldaki öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen D.S'nin 16 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, ilçedeki bir ortaokulda görev yapan D.S'nin kız ve erkek öğrencileri taciz ettiği, okulda müstehcen içerikli filmler izlettiği iddiasıyla Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapılan başvuru ve Milli Eğitim Müdürlüğünün şikayeti üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı.

Savcılığın hazırladığı iddianame, Van 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede tutuksuz yargılanan şüphelinin "Çocuğun cinsel istismarı" ve "Çocuğun görebileceği yerde müstehcenlik" suçlarından cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, şüpheli D.S'nin öğrencilerin sınıfta bulundukları sırada cinsel içerikli sahneler olan filmleri izleterek, farklı zamanlarda elle taciz ettiği mağdur ifadelerinde yer aldı.

Atılı suçlamayı kabul etmeyen D.S. ise zaman zaman sınıfta film izlettiğini ancak bunların cinsel içerikli olmadığını ileri sürdü. Öğrencilerin psikolojik danışman ve avukat huzurunda görüntülü şekilde alınan ifadelerinde birbiriyle uyumlu beyanda bulunduklarının belirtildiği iddianamede, "Şüphelinin öğrencilerine cinsel içerikli film izletmek ve taciz etmek suretiyle atılı müstehcenlik ve çocukların cinsel istismarı suçlarını işlediği anlaşılmaktadır. Bu nedenlerle D.S'nin belirtilen sevk maddelerince
cezalandırılması talep olunur" denildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce açığa alınan D.S'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Sayfa Yükleniyor...