Okul önünde pompalı tüfekle ateş: 2 yaralı

İstanbul Pendik'te okul önünde pompalı tüfekle ateş açıldı. Olayda o sırada yoldan geçmekte olan iki kişi yaralandı.

İHA 19.09.2019 - 10:42

AW805653_03.jpg

İstanbul Pendik'te okul önünde pompalı tüfekle açılan ateşte iki kişi yaralandı.

Olay dün saat 15 :00 sıralarında Çınardere Mahallesi Beyefendi Sokak üzerinde bulunan Zübeyde Hanım Orta Okulu önünde meydana geldi. Bir kişi iddiaya göre kavga ettiği kişiye pompalı tüfekle ateş açtı.

Okul önünde yaşanan pompalı dehşet sırasında öğrenciler büyük şok yaşadı. Okulun çıkış saatine yakın bir saatte yaşanan olayda silah seslerini duyan vatandaşlar etrafa kaçmaya başladı.

Pompalı tüfekten çıkan saçmalar o esnada yoldan geçmekte olan bir çiftin bacağına isabet etti. Yaralanlar olay yerine çağırılan sağlık ekiplerince Pendik Eğitim Araştırma Hastanesine götürüldü.

Çiftin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine polis ekipleri hemen olay yerine geldi. Olay yeri ve çevresinde inceleme yapan polis ekipleri kimliği belirsiz kişiyi bulmak için geniş çaplı arama başlattı. Öğrencilerin o sırada derste olması büyük bir faciayı önledi.

Olay anına tanık olan Canan Yazıcı "Benim dükkandan gördüğüm, bir tane genç elindeki beze sarılı silahı çıkarttı ateş etti. Biz korktuk dışarı çıkamadık haliyle. Yukarı doğru yürüdü. İki sefer ateş etti. Küfrederek, bağıra çağıra gidiyordu yukarı doğru. Biz peşinden baktık. Hemen polisi aradık. Sağ olsun polis hemen geldi ama polis gelene kadar hemen kaçtı. Okulda öğrenciler kaçtılar, korktular, bağırdılar. Velilerde vardı. Yapacak bir şeyimiz yok. Ne yapabiliriz ki? Anca polisi arıyoruz. Pompalıyla iki sefer ateş etti. Yaralanan iki kişi var"’ İfadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...