Okul yemeği 100 öğrenciyi hastanelik etti

Şanlıurfa'da okulda yedikleri yemekten sonra rahatsızlanan 100 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

şanlıurfa-yemek03-12-15.jpg

Şanlıurfa'da bir okulda yediği yemekten zehirlendikleri iddiasıyla rahatsızlanan 100 öğrenci, hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Haliliye ilçesine bağlı Yeşilurfa Mahallesi'ndeki taşımalı eğitim yapan Yeşilurfa ilk ve ortaokulunda öğle yemeğini yiyen 100 öğrencide, karın ağrısı ve bulantı şikayetleri başladı.

Öğretmenler, rahatsızlanan bazı öğrencileri, kendi araçlarıyla Şanlıurfa'da hastanelere götürdü. Haber verilmesi üzerine okula gönderilen çok sayıda ambulans, okuldaki öğrencileri kentteki çeşitli hastanelere kaldırdı.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzeldağ, yaptığı açıklamada, "Hastanemize yaklaşık 30 öğrenci gıda zehirlenmesi intoksuyla getirildi.

Burada gerekli müdahaleleri yapıldı. Çoğunun tetkikleri yapılarak, müşahede altına alındı. Durumu kötü olan çocuğumuz yok. Ailelere gerekli bilgileri verdik, bundan dolayı sevinçliyiz çocuklarımızın genel durumu iyi.

Çocuklar gün içerisinde makarna, tavuk, mandalina tüketmişler. Bizim kanaatimize göre tavuktan zehirlenmişler. Bu olasılık çok güçlü, çünkü çocuklarda tavuk zehirlenmesi vakası yüksek" diye konuştu.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan 70 öğrencinin ise genel durumunun iyi olduğu belirtildi.

Öğrenci velisi Halil Yalçın da öğrencilere okulda verilen yemeğin bozuk olduğunu ileri sürerek, yetkililere tepki gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...