Okulda elleri ve ayakları bağlı öğrenci

Sivas'ta bir ilköğretim okulunda dün akşam elleri ve ayakları bağlı bir şekilde bulunan 13 yaşındaki kız öğrencinin, eve geç kaldığı için annesinin kızacağı düşüncesiyle kendisini bağladığı belirlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.10.2010 - 12:19

Okulda elleri ve ayakları bağlı öğrenci

Sivas’ın Kaleardı Mahallesi'ndeki bir ilköğretim okulunda dün akşam saatlerinde okulda elleri ve ayakları bağlı bir şekilde bulunan 8. sınıf öğrencisi C.A'nın, psikolog eşliğinde ifadesi alındı.

C.A'nın polise verdiği ilk ifadesine ve yapılan araştırmalara göre, internete girmek için okulda kalan öğrencinin el ve ayaklarını kendisinin bağladığı ve okulda alıkonulmadığı tespit edildi.

C.A, polise verdiği ifadesinde, okul çıkışı eve gitmeyerek bilgisayar odasında internete girdiğini, zamanın nasıl geçtiğini fark edemediğini söylediği, hava kararınca kendisini okula aramaya gelen yakınlarının sesini duyduğunu, ancak eve geç kaldığı için annesinin kızacağı düşüncesiyle sınıfına giderek kendisini bağladığını söylediği öğrenildi.

Okul kıyafetindeki fular ve sınıfın öğretmen masasındaki örtüden kestiği kumaş parçasıyla ellerini ve ayaklarını bağlayan öğrencinin, ağzını da ip şeklindeki bir bez parçasıyla kapadığı ve sınıftaki bir sandalyenin üzerinde beklediği kaydedildi.

Bu arada, C.A'nın bilgisayar odasına ve sınıfa giriş anlarının okulun güvenlik kamerasınca kaydedildiği öğrenildi. Güvenlik kamerası sisteminin okulun koridorları ile dışını görüntülediği, sınıflarda kamera sisteminin olmadığı belirtildi.

Öte yandan C.A. ve ailesi ile okulda görevli idareciler ve hizmetliler, polis merkezinde ifade verdi.

Kaleardı Mahallesi'ndeki bir ilköğretim okulunda eğitim gören 13 yaşındaki C.A'nın okul çıkışında eve gelmemesi üzerine ailesi polise haber vermişti. Polisin araştırması sonucu C.A, sınıfında elleri ve ayakları bağlı bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...